Gezi'deki 'palalı' saldırgana Tarlabaşı esnafından dayak iddiası

Sabri Çelebi iddiaları yalanladı...

Gezi'deki 'palalı' saldırgana Tarlabaşı esnafından dayak iddiası

6 Temmuz 2013'te Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla düzenlenen Gezi Direnişi eylemleri sırasında, polisin saldırısının ardından Talimhane civarında elinde palayla polis şiddetinden kaçan göstericilere saldıran görüntüleri çıkan, ardından basında “palalı saldırgan” olarak yer verilen Sabri Çelebi'nin, iki hafta önce Tarlabaşı'nda bir gence ve bir kadına şiddet uyguladığı gerekçesiyle, bölge esnafı tarafından dövüldüğü iddia edildi.

İki hafta önce gerçekleşen olayla ilgili tanıklığını anlatan ve ismini vermek istemeyen bir bölge esnafı şunları anlattı:

"Bir genci, hırsızlık yaptığı iddiasıyla palalı Sabri ve üç kişi sokak ortasında dövüyor. Orada oturan bir kadın da dayanamayıp 'Yapmayın, yazık' diye araya giriyor. Palalı da kadına 'Sen karışma..' diyerek tokat atıyor. Bunu da bir esnaf görüyor ve diğer esnaflara haber veriyor. Sonra da olayın olduğu yere yüze yakın kişi gidiyor."

Olayı anlatan Tarlabaşı'ndaki esnaf, olay yerine giderek basında "palalı" diye yer verilen kişiye müdahale edenlerin Kürt esnaflar olduğunu öne sürerek, bunların "palalı Sabri Çelebi"ye Gezi'den dolayı kinli olduklarını ve Kürt olmasına rağmen bunu yapmasını kabul edemediklerini savundu:

"Buradaki Kürtler zaten sebep arıyorlardı Sabri'den öç almak için. Bir kadına tokat atması, tutup da bir genci öldüresiye dövmesi makul bir sebep yarattı."

İKİ KEZ SERBEST BIRAKILMIŞTI

Gezi direnişi sırasında eylemcilere palayla saldıran ve hakkında yakalama kararı bulunan Sabri Çelebi, olaydan sonra yurt dışına kaçmış; Türkiye dönüşünde ise gözaltına alınmıştı. Çelebi, iki kez çıkartıldığı adliyede iki defasında da serbest bırakılmıştı.

SABRİ ÇELEBİ: ANLATILANLAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Haberler üzerine Demokrat Haber’e bilgi veren Sabri Çelebi ise bir tartışma olduğunu doğrularken anlatılanların abartılı ve yalan olduğunu savundu. Kendisinin o bölgede başarılı bir esnaf olduğunu, bu nedenle bazı kişilerin bu tür söylentiler yaymış olabileceğini söyleyen Sabri Çelebi dayak yemesinin söz konusu olmadığını, olay nedeni ile dükkanını kapattığı iddiasının da yalan olduğunu ifade etti.

Sabri Çelebi, Gezi Direnişi sırasında da esnaf olduğu için eylemlerin kendilerini etkilediğini, bu nedenle bir müdahalesinin olduğunu, yaptığının yanlış olabileceğini ancak basında çıkan haberlerde kendisinin canavar gibi gösterildiğini ve bu nedenle kendisinin de tepkisel davrandığını anlattı.

Sabri Çelebi kendisinin de pozitif bir insan olduğunu ancak basının tutumu nedeniyle tepkisel davrandığını ifade etti.

(Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2014, 18:07

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 5 yıl Önce

tutuklansaydi can güvenligi olurdu.

Genco amedi
Genco amedi - 5 yıl Önce

Gezi provası için yine ne planlarını var. Çapulcu örgütler . Kurdler den elinizi ç ekin .

Zelal
Zelal - 5 yıl Önce

simdi o kadar kavga olmus bir kisi filme cekememismi? palavra.

SUS LAN GENCO AMELE
SUS LAN GENCO AMELE - 5 yıl Önce

!!!

selda
selda - 5 yıl Önce

kadınlara saldırmak adamda alışkanlıkmış meğer...kendi palayla millete saldırırken iyi, su testisi su yolunda kırılır

kvnc
kvnc - 5 yıl Önce

olay çok büyüdüi ama 1 tane cep telefonu devreye giremedi? yapacağınız haberide sizi de...

mert
mert - 5 yıl Önce

görgü tanigi olayi abartmis olabilir, ama o ne söylediyse gazetecinin onun agzindan aktarmasi gerekiyor, demokrat haber de bunu yapmis.
demokrat haber`in ne fedakarliklarla cikarildigini ve özgür basin icinde nasil önemli bir yere sahip oldugunu cok iyi biliyorum. kvnc adli yorumcu, sen en iyisi hürriyet, sabah, aksam gibi gazeteleri oku ve onlara yorum yap abisi. üslubun da zaten bu saydigim gazetelere yakisiyor.

SIRADAKİ HABER