Yaşanan ekonomik krizde beli bükülen ve toprağını terk etmek zorunda kalan çiftçilere destek olmak adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020 yılında başlatılan ücretsiz fide desteği devam ediyor. Sarıyer’in Kısırkaya ve Gümüşdere Mahallesi’nde yaşayan çiftçilerin hazır bulunduğu yazlık fide dağıtımında domatesten sivri bibere, patlıcandan salatalığa kadar birçok fidenin dağıtıldı.

“YARIN DA HALKIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ”

Gümüşdere ve Kısırkaya’da 78 çiftçiye 165 bin fide dağıtımı yapılacağını belirten Sarıyer Belediye Başkanı Aksu, “Sayın Ekrem İmamoğlu, 2019 yılında göreve geldiğinde çocuklara süt dağıtacağız dedi, güldüler. Çiftçilerimize fide dağıtacağız dedi, burası İstanbul hayal peşinde koşuyorsunuz dediler. Yetmedi bizim yaptıklarımızı yapmaya çalışanlar oldu ama ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Bir göründüler, bir daha da görünmediler. Buradaki mesele şudur. Gerçekten halkın yanında olmak ayrı bir şey; olur gibi gözükmek ayrı bir şey. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da halkımızın yanında olacağız. Burada 78 çiftçimize 165 bin fide dağıtacağız. Bugüne kadar dağıttığımız fidelerden güzel mahsuller aldık. Halktan aldığımızı yine halka veriyoruz. Hayatın her alanında halkımızın yanında olacağız” dedi.

Erdoğan, CHP’yi ne zaman ziyaret edeceğini açıkladı Erdoğan, CHP’yi ne zaman ziyaret edeceğini açıkladı

60 MİLYONA ULAŞAN FİDE DESTEĞİNDE BULUNDUK

Verilen tarımsal desteğin İBB tarihinde bir ilk olarak tarihe geçtiğinin altını çizen İBB Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Ahmet Atalık, “2019 yılında göreve geldiğinde çiftçilerimize destek sözü vererek “Yeter ki üretsinler” sözleriyle bizim önümüzü açan ve güzel işlere imza atan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ediyorum. Verdiğimiz tüm tarımsal hizmetler İBB tarihinde bir ilk olarak tarihe geçti. Çünkü toprağımı terk ettim diyen birçok çiftçimiz geri döndü. Terk etmek üzere olan birçok çiftçimiz sizinle birlikte toprağıma bağlı kaldım dedi. Ziraat mühendisi olarak, tarım alanında mücadele eden biri olarak bu sözler beni çok mutlu etti. İstanbul’un 15 ilçesinde, 218 mahallesinde, 2879 çiftçimize yaklaşık 7 milyon yazlık fidesinin dağıtımına İstanbul’un sera cenneti olan Gümüşdere’den başlatıyoruz. Bugüne kadar 60 milyona ulaşan fide desteğinde bulunduk” şeklinde konuştu.

EKREM İMAMOĞLU DA PAYLAŞTI

İBB Başkanı İmamoğlu da sosyal medya hesabından fide dağıtımındaki çekilen videoyu paylaşarak “Tarımsal üretime desteğe devam” ifadelerini kullandı.