Türkiye'de internet kullanıcıları Türkiye'nin en iyi, en güvenilir, bağımsız haber sitelerini merak ederler. Mevcut ana akım medyanın sağlıklı, güvenilir, objektif ve doğru haberler vermemesi herkesi bu arayışa iter. Ancak bu konuda da fazla seçenek yoktur. Medyanın büyük çoğunluğu iletişim, basın, medya ve gazetecilik alanında uluslararası ilkeleri göz ardı ederler. Bu tür ilkeleri gözeten yayınlardan biri 14 Ocak 2011 yılından bu yana internet üzerinden yayın yapan Demokrat Haber sitesidir.

DEMOKRAT-HABER-bagis-destek

Bağımsız haber sitesi

Demokrat Haber sitesi sol görüşlü haber siteleri arasında yer almaktadır ancak bağımsız bir haber sitesidir.

Erdoğan'ın danışmanının kardeşine yumruk atan AKP İlçe Başkanı istifa etti! Erdoğan'ın danışmanının kardeşine yumruk atan AKP İlçe Başkanı istifa etti!

Kısıtlı imkanlarla, gönüllülük temelinde, okurlarının katkılarıyla yayın hayatını sürdüren Demokrat Haber hassas yayın politikası nedeniyle Türkiye’nin en güvenilir ve en iyi haber siteleri arasında yer almaktadır.

Demokrat Haber sitesi yurttaş habercilik temelinde yayın yapan alternatif ve özgür bir medya kanalıdır.

Yandaş olmayan internet haber sitesi

Yandaş olmayan internet haber siteleri arasında Demokrat Haber tüm dezavantajlı kesimlerin sorunlarına yer vermesiyle öne çıkmaktadır. Demokrat Haber ezilenlerin, ötekilerin, dışlananların, yoksulların, mağdurların, mazlumların haber sitesi olmayı hedeflemektedir. Demokrat Haber kadınların, engellilerin, LBGTİ+’ların, doğanın, hayvanların sorunlarına yer veren bir haber mecrasıdır. Demokrat Haber Kürtlerin, Alevilerin, Çerkeslerin, Ermenilerin, Süryanilerin, Rumların, Lazların, tüm dini ve etnik grupların haberlerine, sorunlarına yer verir.

Birçok yerde internet haber siteleri sıralamasında Demokrat Haber portalına da yer verilmektedir.

Hem muhalif, hem popüler haber siteleri arasında yer almayı başaran Demokrat Haber’de sadece sitenin kendi özgün yazarlarının makalelerine yer verilmektedir.