Hürriyet'e saldıran gruptaki AKP'li vekil, Kongre'de Divan üyesi seçildi

Hürriyet gazetesi binasına saldıran grubun baş aktörlerinden AKP'li vekil Abdurrahim Boynukalın, AKP Kongresi'nde Divan üyesi seçildi

Hürriyet'e saldıran gruptaki AKP'li vekil, Kongre'de Divan üyesi seçildi

Geçen pazar akşamı Hürriyet'e taşlı sopalı saldırının baş aktörlerinden AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, bugün Ankara'da gerçekleştirilen AK Parti Kongresi'nde Divan üyesi seçildi.

Ak Parti Kongresi'nde divan üyeleri, delegeler tarafından oy birliği ile seçildi.

Divan Başkanlığı'nı eski Başbakan Yardımcısı ve eski Adalet Bakanı bekir bozdağ üstlenirken, geçen hafta Hürriyet Gazetesi'ne yönelik saldırı sırasında, gazete önünde yer alarak ve açıklama yaparak dikkatleri üzerine çeken Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın da Divan üyesi olarak seçildi.

HÜRRİYET'E SALDIRININ ARDINDAN TEHDİT ETMİŞTİ

Geçen pazar akşamı Hürriyet'e taşlı sopalı saldırının baş aktörlerinden AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Abdurrahim Boynukalın, saldırının ardından tehditler yağdırarak yaptığı konuşmasında ''1 Kasım’da sonra defolup gidecekler” demişti. Saldırıdan bir gün sonra devletin resmi ajansı AA'ya konuşan Boynukalın, ''Eylem yapmaya devam edeceğiz. Buna alışmaya başlasınlar artık'' demişti.

Boynukalın'ın tehdit dolu açıklamasından sadece 9 saat sonra Hürriyet Gazetesi ikinci bir saldırıya daha uğramıştı.

Saldırıların ardından, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin, "Olaylarda katılımı sabit olan AK Partili milletvekili var, kendisi için soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna, "Bu partinin alacağı bir karardır. Parti nasıl karar alacak bunu göreceğiz" yanıtını vermişti. (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 16:44
YORUM EKLE