Karayılan: Türkiye’de bir tek lider bile kalmaz

Karayılan sessizliğini bozdu, ama o da tehditle…

Karayılan: Türkiye’de bir tek lider bile kalmaz

Hükümetin tehdit ve savaş diline geçişi, yeni savaş konsepti hazırlıklarının gündemi kapladığı bir dönemde, hakkında yakalandığına yönelik yalan haberler çıkan Murat Karayılan da sessizliğni bozdu.

ANF’nin haberine göre KCK Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, çok sert açıklamalarda bulundu.

Karayılan, suikast planlarının yapılmakta olduğunu belirterek, Güney Kürdistan’ın Ranya kentine “özel kuvvet” elemanlarının gönderildiğini belirtti. Erdoğan’ın tehditlerine karşılık, güçlerinin sadece yüzde 5’ini harekete geçirdiklerini belirten Karayılan, “Eğer biz savaş gücümüzün önünü açar, resmi savaş karar ve talimatını verirsek, Türkiye’yi alt-üst ederler. Başbakan kendisini kaybetmemelidir!” dedi.

Karayılan, Öcalan’dan da üç haftadır haber alamadıklarını belirterek, “Eğer Önderliğimize herhangi bir şey olursa o zaman Türkiye’de bir tek lider bile kalmaz. Bu durumda herkes çok pişmanlık yaşar” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
dersim botan
dersim botan - 7 yıl Önce

doğru doğru. Kürtler önderliğini,halkını,kazanımlarını, onurlarını liberal-liboş-hoş ve de meyi hoşlar gibi kolay kolay bırakacak değiller. sizin hangi cenah demokratlardan olduğunuzu az-buçuk kavrıyorum. suya-sabuna dokunmadan,elinizi yüzünüzün kirini temizletecek kadar oblomovlaşmış demokratlardan olduğunuz belli. anneniz sizi eylem ve radikal söylem alanlarında görmesin,kızar size.akşam yemeği yemebilrsiniz,eşiniz sizinle romantik bir geceyi geçirmeyi 'unutun' diyebilir.bir barda iki tek atmaktan kendi küçük burjuva hakkından muaf olamamak ne kadar kötü değilmi? söylediğinizi biraz ölçün tartın öyle sarfedin.Kendinizi yoksa SAYIN Karayılanın uyardığı liderler sınıfınamı koyuyorsunuz? yada onların savunuculuğunumu üstlendiniz bilelim. şayet değilse yazdıkarınıza ve tutumunuza dikkat edin. bu saatten sonra kimse Kürtleri hafife alamaz.en hafif demokratlar diline hakim olmazsa Kürtlerin onlara en azından vicdanlı olun deme hakları vard. sizde vicdanlı olun.önderlerinizi kaybettiniz..