Karayılan: HPG açısından sürecin anlamı kalmadı

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan'dan çarpıcı açıklamalar...

Karayılan: HPG açısından sürecin anlamı kalmadı

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, Sterk TV'de Kobani'deki IŞİD saldırılarına, hükümetin politikalarına ve 'çözüm süreci'ne ilişkin çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karayılan, "HPG açısından bu sürecin anlamı kalmamıştır," dedi ve son sözün PKK lideri Abdullah Öcalan'ın söyleyeceğini söyledi.

"ELİMİZDE BELGELER VAR; TÜRKİYE BİR KEZ DAHA SIRTIMIZDAN VURDU"

IŞİD'in Kobani'ye saldırısını, "Bu Türkiye ve IŞİD'in ortak planı, elimizde belgeler var. Türkiye bir kez daha Kürtleri sırtından vurdu, bir daha ihanet etti; Türkiye Kobanê'yi satmak istedi, ama satamaz. Kobanê Kürdistandır" dedi.

"HPG AÇISINDAN SÜRECİN ANLAMI KALMADI"

Konuşmasında, 'çözüm süreci'ne dair önemli açıklamalar yapan Karayılan, "Artık Türkiye bizi kandıramaz. Bu bir savaş ilanıdır. Hareketimizin yönetimi ve önderimiz değerlendirecektir, ama HPG açısından bu sürecin anlamı kalmamıştır," dedi.

"SON SÖZ ÖNDER APO'NUN"

"Bu ihanetten sonra artık süreç anlamını yitirmiştir" diyerek açıklamasına devam eden Karayılan, "Ama son sözü Önder Apo (Abdullah Öcalan) söyleyecektir. Biz onun sözünü bekliyoruz," dedi.  

"KOBANÊ DÜŞMEYECEK"

Karayılan, açıklamalarını YPG'nin IŞİD karşısındaki direnişine dair değerlendirmeleriyle sürdürdü:

"Biz fiziki ve coğrafi koşullar nedeniyle Kobanê'ye gerilla göndremiyoruz. Zaten biz gönderebilseydik hiçbir sorun olmazdı. Ama YPG fedaice direniyor. Şimdiye kadar 29 şehit var. YPG çok bilinçli ve akıllıca bir savaş yürütüyor. YPG yeni bir hamleye başlamış ve ilerliyor. Kobanê gençliği tek başına direniyor: halk, çoluk çocuk YPG'yle direniyor. Kobanê düşmeyecek. Kobanê ruhu Apocu ruhtur.

Kürtler her yerde kıyameti koparmalı. Dünyayı ayağa kaldırmalı. BM ve diğer kurumların önünde eylem yapılmalı. Yürüyüş değil, etkili eylemler olmalı bunlar."

"GENÇLER YPG'YE KATILMALI"

Türkiye'deki Kürtlere seslenen Karayılan, "Kuzey Kürdistan'a sesleniyorum, sınır tanımayın. Çeteler zaten sınırı kaldırmış. Sınırları vurun geçin. Kuzey Kürdistan gençliği gidip savaşa katılmalı. Eğer IŞİD çetelerinin yenilmesi isteniyorsa, gençler YPG'ye katılmalı ve savaşmalı. Şimdiye kadar 40 genç YPG'ye katılmış. Böyle olmaz. Eğer bizim yolumuz olsaydı biz gerilla gönderirdik. Ama yol yok, gençler gitsin. Artık çeteleri süpürme zamanı geldi. YPG 3 gündür ilerlemelerini durdurdu, ama yetmez. Serêkaniye'de hamle başlatıldı, Kobanê'de de başlatılmalı," dedi.

Karayılan, "Herkes bilmeli ki Kobanê'yi Türkiye'ye ve çetelere vermeyeceğiz. YPG gerekirse ev ev savaşarak direnecek. YPG bunu dünyaya gösterecek," dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 13:50

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
cino
cino - 5 yıl Önce

...yani sayin karayilan belge olmadan bunu görememis mi?

cino
cino - 5 yıl Önce

...keske karayilan da ypg nin gösterdigi direnisi türkiyede göstere bilse, bu sacma sapan cözüm süreci diyalogunu öcalanin tek elinden kurtarsa sorun böyle olamyacak

kemal ayyıldız
kemal ayyıldız - 5 yıl Önce

ok be nihayet çözüm süreci bitti,şerefsiz,adi,pezevenk,hain pkk yandaşlarıyla savaş başlıyor,allah da inşallah sizin belanızı verecek bizde belanızı vereceğiz pislikler...cino sende direnmeye devam et bakalım ne bok yiyeceksin,onun bunun evladı,ermeni tohumu..

SIRADAKİ HABER