HPG: Sınır ötesi haberleri yalan, sivil ölümleri manipüle ediliyor

HPG, Türkiye medyasında çıkan haberlerin gerçeği yasıtmadığını iddia etti...

HPG: Sınır ötesi haberleri yalan, sivil ölümleri manipüle ediliyor

Hezen Paratina Gel (HPG), dün Türkiye medyasında çıkan ‘sınır ötesi kara operasyonu’ haberlerini yalanladı. HPG yaptığı açıklamada, "Bu tür haberlerin gerçekle hiçbir ilgisi yoktur" dedi ve bu haberlerin psikolojik savaş amaçlı yapıldığını iddia etti.

Haberlerin, 'Kandil’de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) savaş uçaklarınca 7 Kasım günü gerçekleşen hava saldırısında, 2 sivilin yaşamını yitirdiği katliamı gizlemeye dönük' olduğu öne sürüldü.

Açıklamada, "TSK'nin sıkça başvurduğu ve ağırlığı sivil yerleşim yerlerine yönelik düzenlenen uçak bombardımanları dışında hiçbir sınır ötesi operasyon gerçekleştirilmemiştir; bir psikolojik savaş amacı güden ve gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bu yönlü propagandalar Kandil’de savaş uçakları tarafından yapılan katliamı gizlemeye yönelik bir girişimdir,” denildi.

DÜNKÜ HAVA SALDIRISINDA İKİ SİVİL HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Dün, Doğu ve Güney Kürdistan sınırında bulunan Soregulê köyü yakınlarında kaçakçılık yapan bir grup, Türk savaş uçakları tarafından bombalanmıştı. Bombardıman sonucu, 2 kişi yaşamını yitirmiş, 2 kişi de yaralanmıştı. (anf)

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2012, 01:10

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER