Elazığ depremini çocuk evliliklerinin yasaklanmasına bağlayan Profesör hakkında inceleme

Yıldız Teknik Üniversitesi, Elazığ depreminin çocuk yaştaki evliliklerin yasaklanması nedeniyle meydana geldiğini savunan Prof. Dr. Bedri Gencer hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

Elazığ depremini çocuk evliliklerinin yasaklanmasına bağlayan Profesör hakkında inceleme

Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nde görevli Prof. Dr. Bedri Gencer, Elazığ depreminin ardından Twitter'dan attığı mesajda depremin oluş nedenini çocuk yaşta evliliklerin yasaklanmasına bağladı.

Paylaşımında, "Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, ebola virüsü… Avustralya, Çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı" ifadelerini kullanan Gencer, tepkiler üzerine mesajını sildi.

'HADDİNİ AŞAN VE KABUL EDİLMESİ MÜMKÜN OLMAYAN PAYLAŞIM' 

Tepkilerin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi yönetimi, Gencer hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı.

YTÜ'den yapılan yazılı açıklamada, "Halkımızın son derece üzgün, devletimizin tüm birimleri ile sahada olduğu bu dönemde üniversitemizde görevli bir öğretim görevlisinin sosyal medyada yer alan, haddini aşan ve kabul edilmesi mümkün olmayan paylaşımına ivedilikle inceleme başlatılmıştır. Konunun takipçisi olacağımızın altını çizerek depremde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, 12:00

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 4 hafta Önce

Seni profesör yapan şerefsizler senin gibi serefsizleri ulkeye yaptığı en büyük kötülük ahlak yoksunu ucube serefsizler insanları dinden soğuttular allah belanizi versin adi pislikler

Adil
Adil - 4 hafta Önce

sayenizde müslümanlığı bıtaktım deist oldum çokk rahatım hoca sizi sorguluya sorguluya gerçeği buldum yirmi sene sonra memlekette müslüman kalmaz bu kafalar var olursa Allah kitap herşey size helal

SIRADAKİ HABER