Libya’ya hava saldırılarının başladığı şu anlarda Galata’da bir çay bahçesinde oturup televizyondan seyrettiğim gelişmeleri yazmak istiyorum ama bir yandan bana ve benim gibi elini klavyeye götüren herkese yazacak o kadar çok konu çıkıyor ki bu ülkede Libya bunlardan sadece biri olarak kalabiliyor ve tereddütler sıralanıyor ne yazılacağı konusunda.

Ama aslında hepsi çok aama çok büyük bir planın parçasıymış gibi zamanla yapbozdaki yerlerine oturuyorlar.

Ben sadece yap-bozun parçalarını sıralıyorum sonra kendiliğinde oturacak inşallah.

Önce Japonya’da deprem oldu bu hafta. Sanki 99’da sallanan ve hala yaralarını saramamış olan bizler dünyanın bir diğer cuundaki deperemi ve sonrasında atom enerjisi santralindeki sorunları görmezden gelip İbrahim Tatlıses’in hastane koridorlarında  birbirleriyle tartışan kadınlarına bakmayı tercih ettik. Ya da BİRİLERİ bakmamızı tercih ettiler.

Yanıbaşımızda Güney Kafkasya’da istikrarı sarsılan iktidarlar oldu geçen hafta. Aliyev karşıtı protestolarda 27 kişi gözaltına alındı. Harvard’da okuyan ve ülkesine politika yapmak için dönen Bahtiyar Hadjiyev tutuklandı, Bakü’de meydanlarda toplanmaya çalışan insanlara polis ağır müdahalelerde bulundu ama Türkiye’deki Azeri yatırımını aksatmamak için yine BİRİLERİ bunları görmemizi istemedi, ufak tefek haberlerle geçiştirildi. “İki dövlet bir millet” yine çalıştı.

Fransa’nın ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Libya’ya bombardımanları sonucunda 64 kişi öldüRÜLdü. Türkiye’dekiler ise çerez yerken tvden Sarkozy’nin “tahtından” inmeden önceki son icraatını seyredip, Japonya’daki nükleer santrali tüp patlamasıyla bir tutan Başbakan RTE’nin açıklamalarını dinlediler.

BİRİLERİ Ahmet’in, Nedim’in halen tutuklu olmalarına karşın süren eylemlerde provakasyon yaparak dağıtmaya çalışırken ve bu eylemlerin medyaya yansımasını engellerken. BİRİLERİ de gündemi bu kadar yoğunlaştırarak var olan sorunları da haber bültenlerimizin 10. sıralarına düşürüldüler.

BİRİLERİ bir yandan AKP ve CHP ve MHP’den milletvekilli olabilme hakkını halkından talep ederken bir yandan bu büyük planın bir yerlerinden dahil olduklarını farkına bile varamıyorlar.

Libya / Japonya / Tüpgaz / Aliyev / ABD / Seçim

Bu hafta seçimlere TEREDDÜT arası verdik... haftaya devam...