Erdoğan'a neden oy yok? Mesele politik değildir, mesele can güvenliği ile ilgilidir. Erdoğan’ın kurduğu rejim insan hayatını an be an ve her alanda tehlikeye atıyor.

Nasıl?

Bu rejimde liyakat yok, ülkenin sevk ve idaresinde bulunan çoğu insan o makama uygun olduğu için değil, Erdoğan rejimine sadık olduğu için o makamı işgal ediyor.

Bu rejim işe aldığı her kişi ile senin hakkına girmiştir, ey okur. Bir düşün, bir çevrene bak. Düz memurundan, milletvekiline, belediye meclis üyesinden, belediye başkanına, bürokratından, akademisyenine, zengin ettiği insanlara dek tanıdıklarını aklından geçir. Senin neyin eksik onlardan? Oğlunun, kızının, gelininin, kardeşinin, abinin neyi eksik onlardan? Adil bir süreç olsaydı eğer sen ve çevrendekiler bu yöneticilerden daha iyi yapmaz mıydı o görevleri? Düşün CV'si vasat bir hastanede işe alınmaya dahi yetmeyecek bir doktoru 300 bin maaşla Kızılay başkanı yaptı bu rejim. Depremde ise bu adamın yönettiği kurum çadır, konserve battaniye sattı sana. Aynı adam oğlunu da işe almış. Genç Kızılay'ın başkan yardımcısı olarak. Maaşını sen hesapla.

Bu liyakatsizlik her yerde. Mahkemelerde, askeriyede, belediyelerde, mecliste, devlet dairelerinde.

Sonra ne oluyor?

Ölüyorsunuz!

Ölüyorsunuz! Sonra ölen öldü bari şehit olsun da maaşını alalım diye medet umuyorsunuz. Depremde ölenler için bir cenah neden ısrarla oğlum, eşim, kızım, kocam şehit oldu diye bir söylem tutturmaya çalıştı hiç düşündünüz mü?

Maaş için!

Erdoğan rejiminin bu çapsız, düşük, vasat kadrolaşma politikası insanları öldürüyor. Sonra halkın yasını küçük rakamlar ile satın alıyor.

Değer mi?

Erdoğan rejimi politik korkuları ve hevesleri nedeniyle deprem anında askeri sahaya sürmedi. Sonra ne oldu?

En az 10 bin insan kurtarılabilecekken erken müdahale edilmediği için, doğru koordine ve planlama yapılmadığı için öldü. 10 bin insan el ele tutuşsa bir şehri boydan boya kaplar.

Bu politik hırs ve korku, bu koordinasyonsuzluk Erdoğan rejiminin eseridir.

Ölüyorsunuz!

Ölmeyin, yaşayın.

Nasıl mı?

Erdoğan'a oy vermeyin. Bu denli basit.