Sarkis masadaki çalar saatten önce uyandı. Yorganı üstümden atıp yatağın kenarına ayaklarını bir bütün halinde attı. Kıpırdamadan öylece bekledi.

“… Cenazesi Fatih Ciması’nda kılınacak öğle zamanını müteakiben Edirnekapı Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanında toprağa verilecektir…”

“… Onun dışında nasılsın, neler yapıyorsun?”

O gün yapacak çok işi vardı. Yaz Moron kursu başlıyordu. Kursa gelecek çocuklar için Kapalı Çarşı’dan, Mısır Çarşısı’ndan alışveriş yapacaktı. Sonra koştur koştur Perşembe vaazına yetişecekti. Yetişirdi yetişmesine de İstanbul trafiği malum. Güven olmazdı. Terliklerini ayaklarına geçirip yorgun ve tükenmiş adımlarla tuvaletin yolunu tuttu. Tuvalete sağ ayakla girmeye özen gösterdi.

Yüzünü yıkamadan mutfağa geçti. Buzdolabını açtı. Akşam buzluktan çıkarıp çözdürdüğü domuz kıymadan bir kaşığı geçkin alıp içinde katı domuz yağı ve ince ince doğranmış soğan bulunan tavaya koydu. Kıymayı, soğanı iyice kavurup üzerine iki yumurta kırdı.

Fındıkzade’de Kelleci Mahmut Ciması’nda imamdı Sarkis Demirciyan. Kahvaltısını yaptıktan sonra, “Elhamdüşşeytan…” deyip masayı topladı. Maillerine bakmak için çalışma odasına geçti. “Bismüşşeytan” deyip laptopunun kapağını açtı. Doğruca Facebook hesabına girip “Ne düşünüyorsun, Sarkis?” yazan yere “Hayırlı perşembeler…” yazdı, sert bir şekilde enter’a bastı.

Sabah zamanını o gün müezzin Aram kıldıracaktı. “Şeytan vere de uykuda kalmaya,” diye düşündü. Daha bilgisayarını toplarken “Tanrı yoktur, Tanrı yoktur!” nidaları tüm İstanbul semalarını inletmeye başladı. İçi huzurla doldu. İçi belki de bir tek, gerçeğin çirkin yüzünü görmediği, bu saatlerde huzur doluyordu. Günün diğer saatlerinde yüzü hep asıktı Sarkis’in. Sarkis samimi bir Ateistti ve son zamanlarda Ateizmin geleceği onu düşündürüyordu.

“… Pinterest dahil tüm sosyal medya hesaplarımıza karalama capsleri yüklendi hocam…”

Daha şimdiden toplumun yüzde otuz üçü agnostik ve Müslüman olmuştu. Elini, yüzünü, ayaklarını alkollü mendille silip sabah zamanını tek başına, yatak odasında kıldı. Bitiminde otuz üçlük tesbihiyle otuz üç defa Tanrı’ya küfür etti.

IMG_4483

“… Sert olun ve acıma hissini unutun. Çünkü kötülük insanın en büyük gücüdür…” (Friedrich Nietzsche)

Zamandan sonra, yapacağı işleri listelediği, post-it’i kitaplıktan koparıp çantasının dış cebine koydu, cüzdanını kontrol etti; sonra da çantasını alıp çıktı. Sabah serinliğinde işlerini bitirmek âdetiydi. Yolda gördüğü Ateistlere orta parmağını göstererek selam verdi.

Müslüman turistlerin ilk uğrak yeri Kapalı Çarşı, o gün yine hınca hınç doluydu. Güçlükle ilerleyerek her zamanki alışveriş yaptığı mağazaya ulaştı. Şeytan biliyor ya hiç birini sevmiyordu turistlerin. Yeni model türban, sarık ve cübbe kostümlerinden otuz bir takım aldı. Zaman kılarken bu kostümleri giymek sünnetti.

IMG_4586 - Kopya

“… Cehennem ucuz değil, cennet dahi lüzumsuz değil…” (Mehmet Sait Çakar)

Elinde aldıkları, Kapalı Çarşı’nın Nuruosmaniye kapısından çıktı. Derin bir nefes aldı. Müslüman görmeye bir saniye bile tahammülü yoktu. Nuruosmaniye Ciması bütün ihtişamıyla Ateist Ak Yol iktidarını ve onun nurlu tebaasını selamlıyor gibiydi, içi huzurla doldu.

“Huzur İslam’da…”

Kitabesinde süslü Ermenice harflerle Ermenice, “Yaşamın kaynağı, yaratılış değil, evrimdir. Canlılar, ‘mutasyonlar’ ve ‘doğal seleksiyon’ gibi evrim mekanizmaları sayesinde ortak bir atadan evrimleşerek günümüze kadar gelmişlerdir…” yazan cimanın bahçe duvarına böyle yazmışlardı yeşil sprey yazıyla. Yazı içine taş gibi oturdu. Ve her muhteşem cima gibi elbette bunun da içi boştu, yazıyı silecek bir adam çıkmamıştı, bakmaya hiç lüzum görmedi.

Yüzde doksan dokuzu Ateist olan bir toplumun cimaları neden boştu? Ve neden gün geçtikçe daha çok boşalıyordu? Ve cima duvarına yazılama yapacak cesareti nereden buluyordu bu hainler?

IMG_1227 - Kopya

“… Cimaya gittim gelicem…”

“… Şuursuz ve cansız atomlar, ani bir kararla bir araya gelip; olağanüstü bir organizasyon, disiplin, akıl ve şuur gösterip kusursuz bir sistemle işleyen evreni, canlılık için uygun olan her türlü özelliğe sahip Dünya gezegenini ve sayısız kompleks sistemle donatılmış canlıları meydana getiremezler…”

Beyni gibi elindekiler de gittikçe ağırlaşıyordu, Mısır Çarşısı’nın tarihi kapısından girerken kolu kopacak gibiydi. Her zamanki yerden 31 kutu kayganlaştırıcı krem aldı. Mısır Çarşısı, nispeten daha sakindi Kapalı Çarşı’ya nazaran. Bu krem olmadan Moron-u Kerim kursuna gelecek ufaklıkları açmak çok zor oluyordu. Hatta geçen sene Hıyanet İşleri Başkanlığı’na mektup bile yazmıştı. Her yaz tatilinde en az otuz bir çocuk geliyor hepsini tek başıma açamıyorum, diye. Tek bir satır bile cevap yazmamışlardı.

“… Gençlerin önünü açın…”

5 Ocak 2014-İnşa Kültürevi-6 - Kopya

Mısır Çarşısı’ndan çıkıp, Yeni Cima’ya bakan boş alandaki adak ve kurban satış alanına girdi. Birkaç tane kurbanlık kedinin sırtlarını, karınlarını yoklayarak eliyle tarttı beğenmedi. Kurban edilecek kediler sağlıklı, azaları tam ve besili olmalıydı. En son siyah bir kediyi beğendi.

“… Tüm kurbanların aynı şeyi söylemelerinin tek bir sebebi olabilir: Paylaşılmış paranoya…”

Yürürken, stantlara dizilmiş gazeteler ister istemez gözüne çarpıyordu. Yol boyunca bütün gazeteler ağız birliği etmiş gibi Amerikan Başkanı Reyiz’den bahsediyordu. Neden böyle bir dünya liderimiz yok diye iç geçirdi Sarkis.

“… O görüntüler yeşil perde denen bir teknikle çekiliyor…”

“… Ateist değerleri tahkir edici, milli değerleri ve geleneksel aile yapısını dejenere edici…”

Dış mihrakların başıydı ‘Reyiz’ denen mendebur. Bir buçuk milyarlık Ateist âleminde her saldırının, her zulmün, her taşın altından o çıkıyordu. Müslüman, Türk lobisi her yerdeydi. Türk lobisi, her yıl 24 Nisan’da Reyiz’e “soykırım” ifadesini söyletmek için yoğun baskı uyguluyorlardı. Bu kuşatılmıştık psikolojisi Ateist toplumdaki öğrenilmiş çaresizliği daha da körüklüyor, toplum olarak Müslümanlara karşı mücadele azim ve kararlılıklarını her geçen gün yitiriyorlardı.

Bu Kalp Seni Unutur mu 13. Bölüm-2

Çemberlitaş’a gelmişti söylene söylene. Yakıcı güneşin altında yorgunluk ve stresten içinin kıyıldığını hissetti, ara sokakta bir kebapçıya girip bir buçuk Adana, yanında da şalgam söyledi. Dışarıya atılmış taburelerden birine oturup siparişlerin gelmesini beklemeye başladı.

“… Ustam soğanını, yeşilini bol koy…”

“… Maçın bitiş düdüğüyle birlikte sevinç dalgası stadyumdan sokaklara taştı…”

Bu çöküşe dur diyecek Ateist filozoflar, Yeni Asya, Yeni Akit, Milli Gazete, Yeni Şafak, Akit TV, Ülke TV, Beyaz TV, TGRT, A Haber gibi uluslararası Müslüman yayın tekellerinden birinde bir köşeyi tutmuş göbeklerini ve cüzdanlarını şişirmekle meşgullerdi.

“… İş hayatı, ev problemleri, ilişkiler, trafik, gerginlik… Hepimiz yaşıyoruz öyle değil mi?”

“… Artık işimle gündeme gelmek istiyorum…”

Müslümanlar haklı olabilirler miydi? İnsanları ateizmden soğutan ayetler yok muydu? Varsa-ki vardı-bu ayetler hakkında mizahiyat fakülteleri ve Hıyanet İşleri neden harekete geçmiyordu? Geçen yıl hepsini tek bir liste halinde toplayıp Hıyanet İşleri Başkanlığı Kopya Kurulu’na göndermemiş miydi? Üstelik Moron’u “Kuran”, Şeytan’ı “Allah”, cehennemi “cennet”, zamanı “namaz” olarak kodlamıştı anlaşılmasın diye. Bir nüshası hala çantasındaydı.

Kontrol etti, duruyordu… Çantasından çıkarıp üstünkörü okudu…

 

İnsanları Ateizmden soğutan ayetler:

 

1. Kuran köleliği yasaklamıyor… (Bakara Suresi, Ayet: 177-221; Nisa Suresi, Ayet: 24-25-36-92; Maide Suresi, Ayet: 89; Tevbe Suresi, Ayet: 60; Nahl Suresi, Ayet: 71-75;Müminun Suresi, Ayet: 5-6; Nur Suresi, Ayet: 33-58; Ahzab Suresi, Ayet: 26-50-52-55; Mücadele Suresi, Ayet: 3; Meariç Suresi, Ayet: 29-30; İnsan Suresi, Ayet: 8; Beled Suresi, Ayet: 12-13; Rum Suresi, Ayet: 28)

2. Kuran, kadınları dövmeyi emrediyor… (Nisa Surei, Ayet: 34)

3. Kuran, dünyayı düz olarak tasvir ediyor… (Hicr Suresi, Ayet: 15; Ra’d Suresi, Ayet: 3; Kaf Suresi, Ayet: 7; Gâşiye Suresi, Ayet: 20; Şems Suresi, Ayet: 6; Naziat Suresi, Ayet: 30; İnşikak Suresi, Ayet: 3; Bakara Suresi, Ayet: 22; Nebe Suresi, Ayet: 6-7; Zariyat Suresi, Ayet: 48)

4. Bazı ayetlerde konuşanın kim olduğu belli değil. Üç ayrı özne var: Ben (Muhammed), o (Allah), biz (?). (Hud Suresi, Ayet: 2; Zariyat Suresi, Ayet: 51; En’am Suresi, Ayet: 114; Hicr Suresi, Ayet: 9; Tekvir Suresi, Ayet: 19-20; Ahzab Suresi, Ayet: 56)

5. Allah, spermin testiste oluştuğunu bilmiyor mu? (Tarık Suresi, Ayet: 7)

6. Allah, her canlıyı çift yarattık, diyor, bakterilerden haberi yok mu? (Zariyat Suresi, Ayet: 49)

7. Kuran’da, Güneş’in çamura battığı iddia ediyor… (Kehf Suresi, Ayet: 86)

8. Yıldızlar için, Şeytan’ın atış taneleri (alev topu), deniyor. (Mülk Suresi, Ayet: 5)

9. Kutuplarda oruç nasıl tutulur, bu konuda herhangi bir malumat yok. (Bakara Suresi, Ayet: 187)

10. Kuran’da milyonlarca yıl yaşamış dinozorlar yok ama deve var… (Gaşiye Suresi, Ayet: 17)

11. Kuran’da insansı canlılar olan Neanderthaller yok ama olmayan melekler, şeytanlar ve cinler var… (Bakara Suresi, Ayet: 102; En’am Suresi, Ayet: 8-9; A’raf Suresi, Ayet: 20)

12. Kuran’da ‘beyin’ kelimesi geçmiyor, beyin yerine düşünme organı olarak kalp geçiyor… (Muhammed Suresi, Ayet: 24; A’raf Suresi, Ayet: 179; Hac Suresi, Ayet: 46; Ali İmran Suresi, Ayet: 119)

13. Kuran’da miras taksiminde adaletsizlik var... Erkek çocuğuna bir pay, kız çocuğuna yarım pay verin, deniliyor… (Nisa Suresi, Ayet:11-12)

14. İki kadının şahitliği bir erkeğinkine eşit, bu cinsiyet ayrımcılığı değil mi? (Bakara: 228-282)

15. Kuran evrensel değil mi, sadece Arap kavmine mi indi? (Fussilet Suresi, Ayet: 44; Yusuf Suresi, Ayet: 2; Şuara Suresi, Ayet: 198-199; Enam Suresi, Ayet: 92)

16. Ahzab Suresi 51. ayette Muhammed’in cinsel ilişki sırası anlatılıyor…

17. Birçok ayet birbirini yalanlıyor. Örneğin: İlk Müslümanın Muhammed, Musa ve İbrahim olduğuna dair ayrı ayrı ayetler var. Hangisi doğru acaba? (A’raf Suresi, Ayet: 143, En’am Suresi, Ayet: 163; Ali İmran Suresi, Ayet: 67)

18. El, ayak kesme, sopayla dövme gibi akıl almaz ceza yöntemleri var Kuran’da. (Maide Suresi, Ayet: 33-38)

19. Kelle kesmeyi emreden ayet var… (Muhammed Suresi, Ayet: 4)

20. Onları bulduğunuz yerde öldürün, diyen ayet var... (Bakara Suresi, Ayet: 191)

21. Kuran’da sadece Muhammed'e özel kadınlar listesi var… (Ahzab Suresi, Ayet: 50)

22. Kuran’da kadının cariye olmasına onay veriliyor. (Meariç Suresi, Ayet: 30; Nisa Suresi, Ayet: 24-25; Müminun Suresi, Ayet: 6; Nur Suresi, Ayet: 33)

23. Bazı ayetlerde anlatım bozuklukları var: Haram davranışları sayarken "anne babaya iyilik edin" gibi pozitif cümleler de araya karışmış.

24. Kuran’ı anlayasınız diye Arapça indirdik, deniliyor Kuran’da ama Arapça evrensel bir dil değil, bir kavmin dili… (Yusuf Suresi, Ayet: 2)

25. Kuran için, "Mekke ve civarı için indirdik" diyen ayet de var “evrensel” diyen de... (En’am Suresi, Ayet: 92)

26. Muhammed’in öz amcası Ebu Leheb'e beddua ve hakaretler içeren sure var ve bu sure namaz suresi... (Tebbet Suresi, Ayet: 1-5)

27. Muhammed’in evinden misafir kovma ayeti var. (Ahzab Suresi, Ayet: 53)

28. Muhammed, evlatlığı Zeyd'in karısını koynuna alabilsin, diye ayet var… (Ahzab Suresi, Ayet: 37)

29. Evlenme yaşı için bir sınır yok… Örneğin: Muhammed, Ayşe’ye altı yaşında evlendi.

30. Sınırsız cariye almak helal. (Müminun Suresi, Ayet: 6; Nur Suresi, Ayet: 32-33; Ahzab Suresi, Ayet: 50-52-55; Meariç Suresi, Ayat: 30)

31. Ayetleri sorgulamayın, diye ayet var… (Maide Suresi, Ayet: 101)

32. Allah, dünyada haram ettiği zina ve içkiyi ahirette ödül olarak gösteriyor… (Bakara Suresi, Ayet: 219; Maide Suresi, Ayet: 90-91; Yunus Suresi, Ayet: 4; Nahl Suresi, Ayet: 67; Bakara Suresi, Ayet: 25; Ali İmran Suresi, Ayet: 15; Duhan Suresi, Ayet: 54; Tur Suresi, Ayet: 20; Rahman Suresi, Ayet: 72; Vakıa Suresi, Ayet: 23; Nebe Suresi, Ayet: 33-34)

33. Kuran, eşcinselleri lanetliyor. (Nisa Suresi, Ayet: 15-16; Araf Suresi, Ayet: 80-81; Hicr Suresi, Ayet: 71; Şuara Suresi, Ayet: 165; Neml Suresi, Ayet: 55)

34. Bir ayette gayrimüslimlerin cennete girebileceği söylenirken bir başka ayette tam zıttı söyleniyor. (Bakara Suresi, Ayet: 62; Maide Suresi, Ayet: 69; Nur Suresi, Ayet: 39; Hud Suresi, Ayet: 15-16; Tevbe Suresi, Ayet: 17)

35. Kuran’da namazın nasıl kılınacağı anlatılmıyor.

36. Tarihi bir olay anlatılırken Meryem'ler karıştırılıyor. Kur’an’da “Ey Harun’un kız kardeşi…” diye hitap var. Halbuki bu iki Meryem birbirinden tamamen bağımsızdır. İsa’nın annesi olan Meryem’in Harun isminde bir erkek kardeşi olmadığı gibi, bu iki Meryem’den ilki, diğerinden yaklaşık 1700 yıl önce yaşamıştır. (Meryem Suresi, Ayet: 28)

37. Kuran’da Lat, Menat ve Uzza isimli putlar övülüyor. (Necm Suresi, Ayet: 19-20)

38. Kuran’da savaş kışkırtıcılığı yapan ayetler var… (Bakara Suresi, Ayet: 190-193-216-244; Ali İmran Suresi, Ayet: 166; Nisa Suresi, Ayet: 71-72-76-84; Enfal Suresi, Ayet: 17-39-65Tevbe Suresi, Ayet: 14-15-46-111-123; Hac Suresi, Ayet: 39; Ahzab Suresi, Ayet: 18-19; Muhammed Suresi, Ayet: 20; Fetih Suresi, Ayet: 11-16)

39. Bir savaşta kaç Müslümanın kaç kâfire denk geldiğini anlatan ayeti hemen bir sonraki ayet yalanlıyor. (Enfal Suresi, Ayet: 65-66)

40. Savaşta kadınlar "ganimet" olarak görülüyor… (Nisa Suresi, Ayet: 4)

41. Kuran’da "Cahiliye dönemindeki gibi açılıp saçılmayın!" diyerek kadının özgürlüğünü kısıtlayan ayetler var... (Ahzab Suresi, Ayet: 33)

42. Ay’ın yarıldığını iddia eden ayet var... (Kamer Suresi, Ayet: 1)

43. Kuran’da galaksiler yok.

44. Kuran’da evrenin nasıl oluştuğu tamamen yanlış anlatılıyor.

45. Dünyanın oluşumu bilime taban tabana zıt…

46. Kuran’da Güneş’in Dünya’nın etrafında döndüğüne dair ayet var... (Enbiya Suresi, Ayet: 33)

47. Allah pek çok ayette beddua ediyor, hatta bazılarında kendi kendine "Allah onları kahretsin!" diyor! (Münafikun Suresi, Ayet: 4; Tevbe Suresi, Ayet: 30)

48. Kuran'da kadınlara hitap yok.

49. Kuran, bazı hayvanları hakir görüyor ve kâfirler için "aşağılık maymunlar" ifadesini kullanıyor. (Bakara Suresi, Ayet: 65; Maide Suresi, Ayet: 60)

50. Muhammed tanrılaştırılıyor. (Ahzab Suresi, Ayet: 56)

51. Bir ayette ganimetlerin tamamı peygamberin (Muhammed’in) diyor, cihatçılar savaşı reddedince de "ganimetlerin 5'te 1'i peygamberin" ayeti geliyor. (Enfal Suresi, Ayet: 1-41)

52. Peygamberin küçük karısı Ayşe'nin zina yapıp yapmadığına dair ayetler var. Entrikalar ve dedikodular da unutulmamış Kuran’da. (Nur Suresi, Ayet: 11-12-13-14-15)

53. Kuran’da evrim yok.

54. İçkiyi önce serbest bırakan sonra yasaklayan ayet var. (Nahl Suresi, Ayet: 67; Bakara Suresi, Ayet: 219; Maide Suresi, Ayet: 90-91)

55. Kuran’da, Yahudi ve Hristiyanları dost edinmeyin, diyen ayrımcılık kokan ayet var. (Maide Suresi, Ayet: 51)

56. Kuran’da kadınlara "tarla" diyen ayet var... (Bakara Suresi, Ayet: 223)

57. Kuran’da hem peygamberler arasında fark olmadığını söyleyen ayet var hem de Muhammed'in en değerli peygamber olduğunu söyleyen ayet var.

58. Bir ayette, iyilik ve kötülüğün Allah'tan geldiğini söylenirken bir başka ayette, iyilik Allah'tan kötülük sizden, deniyor…

59. Uzaya çıkmayı imkânsız gören ayet var… (Rahman Suresi, Ayet: 33)

60. Kuran, Ay'ı nur kaynağı olarak nitelendiriyor, oysa Ay sadece Güneş’in ışığını yansıtan bir uydu… (Yunus Suresi, Ayet: 5; Nuh Suresi, Ayet: 16)

61. Büyük patlama ile ilgili hiçbir bilgi geçmiyor Kuran’da.

62. Köleyle hür bir tutulur mu, diye insanları ayrıştıran ayetler var… (Nahl Suresi, Ayet: 75)

63. Kuran’da konuşan karınca, konuşan ejderha gibi masalsı anlatımlara yer veriliyor. (Neml Suresi, Ayet: 18; Araf Suresi, Ayet: 107)

64. İblis için bir ayette ‘melek’, diğerinde ise ‘cin’ diyor. Oysa ikisi ayrı şeyler. (Kehf Suresi, Ayet: 50; Bakara Suresi, Ayet: 34)

65. Mahşerde Allah şefaat etmez diyen ayet de var, eder diyen de… (Bakara Suresi, Ayet: 48; Zuhruf Suresi, Ayet: 86; Necm Suresi, Ayet: 26; Zümer Suresi, Ayet: 43)

66. Kuran’daki hayvan, bitki, coğrafi şekil ve besinler tamamen Ortadoğu’ya özgü…

67. Bir ayette vasiyet şart deniyor, diğerinde değil. (Bakara Suresi, Ayet: 180),

68. Bir ayette Allah, Muhammed'e salat (dua) ediyor. (Ahzab Suresi, Ayet: 56)

69. Kıble önceleri Kudüs'ken Yahudiler’in itirazından sonra Kâbe oluyor. (Bakara Suresi, Ayet: 144)

70. Allah, cehennemde Ebu Cehil'e düello teklif ediyor… (Alak Suresi, Ayet: 13-19)

71. Rahman suresinin 31 ayeti bozuk plak gibi aynı cümleleri tekrarlıyor…

72. Her şeyi bilen Allah, kıyamet saatini meleklerden öğreniyor…

73. Cennette kadınlara vadedilen hiçbir şey yok.

74. Hayvanlar, yük taşıma, öldürüp yeme ve ulaşım aracı olarak görülüyor Kuran’da.

75. Bazı ayetler daha Muhammed zamanında hükmünü yitiriyor ama hala duruyor Kuran’da.

76. Muhammed’e soru sormak için sadaka verme şartı getiriliyor. (Mücadele Suresi, Ayet: 12)

77. Cennetin genişliği ayetlerde farklı farklı anlatılıyor. (Hadid Suresi, Ayet: 21; Ali İmran Suresi, Ayet: 133)

78. Dünya, kâinattan daha önce yaratıldı deniyor. (Fussilet Suresi, Ayet: 9-12)

79. Rüzgâr olmasa gemiler durur, deniyor. (Şura Suresi, Ayet: 33)

80. Boşanma konusunda, kadını 3. kez boşarsan başkasıyla evlendirip boşanmadan sana helal olmaz, gibi garip bir mantık var. (Bakara Suresi, Ayet: 230)

81. Göklerle yer bitişikken onları ayırdık, diyor Allah Kuran’da... (Enbiya Suresi, Ayet: 30)

82. Diğer kitaplar gibi Kuran da varlığına bilimsel kanıt olmayan Nuh'un gemisi efsanesini anlatıyor. (Müminun Suresi, Ayet: 27; Hud Suresi, Ayet: 37-38-42-44; Araf Suresi, Ayet: 64; Yunus Suresi, Ayet: 73; Şuara Suresi, Ayet: 119; Ankebut Suresi, Ayet: 15-65)

83. Mekke'de inen ayetler barışçılken Medine'de işler değişiyor, savaşı emreden ayetler iniyor… (Kafirun Suresi, Ayet: 6; Tevbe Suresi, Ayet: 29)

84. Kuran’da Muhammed'in "sapık" olmadığına dair ayet var. Ne alakaysa? (Araf Suresi, Ayet: 61)

85. Gece ve gündüz bilimsellikten çok uzak anlatılıyor.

86. Mikail'in meteorolojiden sorumlu olduğu söyleniyor ama trilyonlarca gezegen var, acaba hangisinden sorumlu?

87. Tatlı suda mercan ve inci yetişebileceği anlatılıyor. (Rahman Suresi, Ayet: 19-22)

88. Tevrat'tan ve İncil’den alıntılar yapılırken hatalar yapılmış, ayrıca Zebur kitap zannediliyor. (Kuran/Maide: 45 - Tevrat/Mısırdan Çıkış: 21:23-25; Kuran/Enbiya: 105 – Tevrat/Mezmurlar: 37:29; Kuran/Araf: 40 – İncil/ Matta 19:24–Markos 10:25–Luka 18:25; Kuran/Ali İmran: 93 – Tevrat/Yaratılış Bölümü 32:22-31; Kuran/Hicr: 9 – Tevrat/Yeşaya: 40/8 – İncil/Matta: 5-18)

89. Kuran’da cennet sadece erkeklere özgü bir harem gibi anlatılıyor.

90. Kuran’da Allah'ın bazı insanlara özel olarak hidayet vermediği ve onları yakacağı söyleniyor.

91. Kuran’da, göğün yere düşmemesi için tutulduğu, yazıyor. (Hac Suresi, Ayet: 65)

92. Nisa Suresi 11-12. ayetlerinde matematiksel hesap hatası yapılıyor.

93. Kuran’da Güneş’in sıradan bir yıldız olduğu bilinmiyor.

94. Kuran’da, bilimselliğe ters olarak, her şey insan için yaratıldı, deniyor.

95. Kuran’da cinlerden bahsediliyor ama onların varlıklarına dair hiçbir bilimsel kanıt yok.

96. Allah bazı ayetlerde insanlarla pazarlık yapıyor.

97. Hırsızlık haram ama savaşta ele geçirilenlerin yağmalanması helal. (Maide Suresi, Ayet: 38; Nisa Suresi, Ayet: 24)

98. Nisa Suresi’nin 23. ayeti, ensest ilişkiyi yasaklıyor ama Ahzab Suresi’nin 50. ayeti Muhammed’e ayrıcalık yapıyor…

99. Kuran'da "aşk" kelimesi hiç geçmiyor.

 

“… Mail attım henüz dönüş yapan olmadı…”

 

Aynı şekilde katlayıp tekrar yerine koydu. Ayrıca kıyamete yakın gökten ineceği ve Armageddon Savaşı’nda Ateistlere yardım edeceği müjdelenen lanet olası İsmail neden bir türlü inmiyordu? Neredeyse bütün alametler çıkmıştı.

“Gittim, gördüm, Tanrı yerinde yok diyeceksin, be mübarek, hepsi bu; daha neyi bekliyorsun?”

“Pardon abi, bize mi söyledin?”

“Yok yok, kendi kendime konuşuyorum…”

Güneşin yaktığı ayağını gölgeye çekti.

 

“… Bu ara anlaşılmaya o kadar ihtiyacım var ki…”

“… demek hem haksızlık olur hem de çok doğru bir çıkarım olmaz…”

“… Bu da tartışmaya açık bir konu…”

 

Aldıklarını Moron kursuna bırakıp ayağının tozuyla cimanın yolunu tuttu.

 

“Aziz ve muhterem cenabetler… … Bir beton ormanının içinde sıkışıp kalmış küçük bir koruluktu Gezi Parkı. Çevresini kuşatan otellere, iş ve alışveriş merkezlerine inat çınarlarıyla betona, ranta, inşaata direnmişti…

… Kardeşlerim az çok demeden Ateizm derneğimize yardımlarınızı esirgemeyiniz… ”