Resmi Gazetede yayınlanan kararda "TÜİK Başkanlığı görevini yürütmek üzere görevlendirilen Sait Erdal DİNÇER'in bu görevi sonlandırılmış ve TÜİK Başkanlığı'na Erhan ÇETİNKAYA atanmıştır" ifadeleri kullanıldı

Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer görevden alınarak, yerine Erhan Çetinkaya atandı.

Resmi Gazetede yayınlanan kararda "TÜİK Başkanlığı görevini yürütmek üzere görevlendirilen Sait Erdal DİNÇER'in bu görevi sonlandırılmış ve TÜİK Başkanlığı'na Erhan ÇETİNKAYA atanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Gözden kaçırmayın

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt: Böyle bir süreci işletmek akıl kârı değildir Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na yanıt: Böyle bir süreci işletmek akıl kârı değildir

TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer görevden alındı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından BDDK Başkan yardımcılığından alınarak TÜİK başkanlığına atanan Erhan Çetinkaya'nın istatistik alanında çalışması bulunmuyor.

Endüstri Mühendisliği lisans programının ardından işletme yüksek lisansı yapan Çetikaya, 2017'de girdiği Vakıf Katılım Bankası'nda 2019 yılına kadar görevini sürdürdü. Çetinkaya 2019 yılı sonunda BDDK Başkan yardımcılığına atanmıştı.