Çakıcı’ya verilen raporun ardından TTB yönetimi başka hasta mahkûmlara yönelik uygulamaları da inceliyor

Türk Tabipler Birliği (TTB), organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya istediği kişilerle görüşebilmesi için dayanak gösterilen sağlık kurulu raporunu inceleme kararı aldı.

Cezaevlerindeki benzer durumda bulunan mahkûmların durumunu da takip eden TTB, suç örgütü lideri Çakıcı’nın raporunun doğruluğuna ilişkin Kırıkkale Tabipler Birliği’nden bilgi istedi.

Hürriyet’in haberine göre TTB yönetimi başka hasta mahkûmlara yönelik uygulamaları da inceliyor.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Başkanı Öztürk Türkdoğan, cezaevlerinde 401’i ağır 1154 hasta mahkûm bulunduğunu hatırlatarak, “Alaattin Çakıcı hasta olabilir. Ancak ona tanınan hakların diğer hasta mahkûmlara da tanınması gerekir” dedi.

Gözden kaçırmayın

Suriye Dışişleri Bakanlığı: Türkiye'nin 1 milyon Suriyeliyi geri gönderme projesini kabul etmiyoruz Suriye Dışişleri Bakanlığı: Türkiye'nin 1 milyon Suriyeliyi geri gönderme projesini kabul etmiyoruz

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim sürecinde tahliye edilmesi için 'af' talep ettiği ve cezaevinden tehditler savuran suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’ya sınırsız görüşme izni verildi. Birçok hasta tutuklu için tedavi izni bile verilmezken, Çakıcı'ya haftanın 7 günü cezaevinde 'sağlığı ve morali' için istediği kişiyle sınırsız görüşme izni verildi.