Başarılı bir SEO Uzmanı Nasıl Anlaşılır?

...

Başarılı bir SEO Uzmanı Nasıl Anlaşılır?

Birkaç sene önce SEO yani arama motoru optimizasyonu o kadar kolaydı ki, ücretli linkler alarak siteyi rahatlıkla anahtar kelimelerde yükseltilebiliyordu. Ancak Google spamı önlemek amacı ile algoritmalarında büyük güncellemeler gerçekleştirdi. Dolayısıyla da artık herkes arama motoru optimizasyonu yapamaz, eski teknikler bugün geçerli değil, hatta siteye zarar bile verebilir.

Birçok firma siteleri Google’ın algoritma güncellemeleri ile mahvoldu. Artık şirketler sitelerine arama motoru optimizasyonu hizmeti almak için doğru arama motoru optimizasyonu uzmanı bulması gerekir.

Profesyonel arama motoru optimizasyonu hizmetinden yararlanmak istiyorsanız ya da ücretsiz ve yüksek kaliteli SEO hakkında içerikleri takip etmek istiyorsanız o zaman SEOamk.com (SEO ve Arama Motoru Kavramı) sitesine göz atın, abone olun!

Neden SEO?

Maalesef, birçok spamcılar kendilerini SEO uzmanı olarak tanıtıyorlar, hatta buna kendileri de inanıyorlar. Halbuki uyguladıkları teknikler az önce de dediğim gibi web siteye faydadan çok zarar veriyor, İlk önce siteler yükselmeye başlıyor, fakat birkaç gün sonra site sıralamadan kayboluyor, çünkü Google spam yapılan siteleri hemen cezalandırıyor.

Bu yüzden kendisini SEO uzmanı olarak tanıtanları iyice araştırın. İşinizi riske sokmayın, çünkü gelirleriniz de azalır. Şirketinizdeki çalışanlara nasıl 2000 lira maaş ödüyorsanız, arama motoru optimizasyonuna da yatırım yapmanız gerekir. Belki kazançlarınız çok yüksek olabilir, ve “reklamlara para ödemekte sıkıntı çekmiyorum” diyor olabilirsiniz. Fakat arama motoru optimizasyonu da reklam kadar önemlidir. Artık günümüzde birçok insan internetteki reklamlardan bıktıkları için tarayıcılarında reklam eklentileri kullanıyorlar, bunu kullananların çoğu da teknoloji alanında bilgilidirler, eğer teknoloji alanında cahil ise bu reklam engelleyici eklentilerden haberleri olmazdı. Böylece birçok müşteriyi de kaçırabilirsiniz.

Kurumsal SEO danışmanlığı için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz http://seoamk.com/kurumsal-seo-danismanligi/

Bu yüzden reklamlara para harcadığınız gibi arama motoru optimizasyonuna da yatırım yapmalısınız. Google’da insanlar bir şey aradıklarında sizin sitenizi bulabilsinler. Zaten insanlar arama yaptıklarında Google adwords reklamlarına da pek tıklamıyorlar. Bu yüzden markanızı tanıtmak için Google’da görünür olmanız şarttır.

Başarılı bir SEO uzmanı nasıl anlaşılır?

Az önce de dediğim gibi, sahtekarların sayısı az değil, kendilerini uzman olarak tanıtıyorlar, hatta bazıları firma olmalarına rağmen başarılı oldukları söylenemez. Başarılı bir SEO uzmanı kendi sitesini Google’da yükseltir, yani birçoğu arama motoru optimizasyonu ile ilgili kelimelerde üst sıraya çıkmak için kendi uğraşırlar, araştırma yaparlar, kendilerini geliştirirler, sürekli Google algoritma güncellemelerini takip ederler, kendi bildiklerini bloglarında paylaşırlar. Ancak bunların hiçbirisini yapmıyorsa o zaman o bir sahtekar!

Belki sadece referanslarını göstererek sizi ikna etmeye çalışırlar, ancak gene de dikkatli olun. Çünkü hem paranız israf olabilir, hem gelirlerinizi riske sokabilirsiniz, web siteniz de sıralamadan kaybolabilir, bir intihardan farkı yok bence.

Size önerimiz ise SEOamk.com, çünkü bu ekip tüm bildiklerini de bloglarında paylaşıyorlar, dolayısıyla arama motoru optimizasyonu hakkında çok daha fazla bilgiler de edinebilirsiniz bu sitede. SEOamk profesyonel SEO paketlerine buradan göz atabilirsiniz http://seoamk.com/seo-paketleri/

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 18:26

YORUM EKLE
YORUMLAR
:)
:) - 7 yıl Önce

bu işi bilmediğin nasıl da belli. kendi pazarlamanı bile yapamamışsın haber sitesinde böyle mi haber yapılır :) sen yazmayacaksın editör yazacak senin sitenle firmanla alakalı bir görüşü.

anonim
anonim - 6 yıl Önce

kesinlikle katılıyorum dostum :)

SIRADAKİ HABER