Büyükkayaer, mezun olduktan sonra da Hukuk Fakültesi’ne gelmeye ve saldırılarda yer almaya devam etti

Şule Çet’in cinsel saldırıya uğrayarak öldürülmesine ilişkin görülen davada sanıklar Çağatay Aksu ile Berk Arand’ın avukatının, 2016’da Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde üniversitelilere döner bıçağıyla saldıran ülkücü çete üyelerinden Paşa Büyükkayaer olduğu ortaya çıktı.

Sendika.org'un haberine göre, davaya sanıkların avukatı olarak katılan Paşa Büyükkayaer, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduğu dönem pek çok kez okul dışında buluştuğu çete ile birlikte sallama ve satırla Cebeci Kampüsü öğrencilerine dönük saldırılarda yer aldı.

Gözden kaçırmayın

Rusya'dan Finlandiya sınırına ek askeri birlik yerleştirme kararı Rusya'dan Finlandiya sınırına ek askeri birlik yerleştirme kararı

Kampüste 4 Ocak 2016 günü kantinde kabanının içinde sakladığı döner bıçağını çıkararak üniversitelileri yaralamaya çalışan Büyükkayaer, ardından kampüs dışına kaçarak buluştuğu faşist çete ile birlikte ikinci defa saldırdı.

Büyükkayaer, mezun olduktan sonra da Hukuk Fakültesi’ne gelmeye ve saldırılarda yer almaya devam etti.

27 Ocak 2017’de Hukuk Fakültesi’nde öğrencilerin vizelerin bitişini kutlamak için çektiği halayda ülkücülerin kendi marşlarını çalmak istemesi, öğrencilerin ise bunu kabul etmemesi üzerine Büyükkayaer öğrencileri tehdit etti. 30 kişilik faşist grup daha sonra kantinde tekbirlerle öğrencilere saldırdı.

Olayın ardından saldırıya uğrayan öğrencilere soruşturma açıldı, Büyükkayaer’e ise mezun olması gerekçe gösterilerek herhangi bir yaptırım uygulanmadı.

Büyükkayaer, Nisan 2016’da da Hukuk Fakültesi kantinine üç hilalli “AÜHF Teşkilatı” yazılamasının görselini paylaşmıştı.