Volkan Demirel maç başlamadan stadı terk etti

Türkiye'nin kalecisi Demirel'e ağır ceza yolda...

Volkan Demirel maç başlamadan stadı terk etti

Türkiye A Milli Takımın, Kazakistan ile oynayacağı maçta kalesini koruyacak olan Volkan Demirel, maç öncesi ısınmaya çıktığında taraftarların kendisini ıslıklamasına büyük tepki gösterdi. Volkan sinirle soyunma odasının yolunu tuttu. Daha sonra ise TT Arena'yı terk etti.

Türkiye'nin kalesini Kazakistan maçında Volkan Babacan koruyacak.

NE OLDU?

Radikal'deki habere göre, yedek kaleciler Volkan Babacan ve Harun Tekin ile ısınmaya çıkan Volkan Demirel’e sahaya çıktığında, TT Arena'nın tribünlerinden hem alkış hem de ıslıklar geldi.

Yaklaşık 10 dakika boyunca sahada ısınma hareketleri ile maça hazırlanan Volkan Demirel, kale arkasına döndüğü sırada ıslık sesleri yükseldi. Taraftarların yer yer gösterdiği protestolar üzerine Volkan Demirel, eldivenleri çıkardı ve “Ben gidiyorum. Ayıptır” diyerek taraftarın kendisini ıslıklamasına sinirlendi.

Ve Volkan Demirel, ısınma çalışmalarını yarıda bırakıp soyunma odasının yolunu tuttu.

Diğer kaleciler Volkan’ı, sakinleştirmek adına birlikte soyunma odasına giderken Volkan Demirel, “Hayır çıkmayacağım” tepkisi vermesi üzerine yedek kaleciler Volkan Babacan ve Harun Tekin sahaya çıkıp çalışmalarına devam etti.

AĞIR CEZA YOLDA

Kazakistan maçı öncesi taraftara sinirlenerek stadı terk eden A Milli Takım kalecisi Volkan Demirel'e 2 ay ila 1 yıl arasında değişen 'men' cezası ve ağır para cezası verilecek.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Futbol Disiplin Talimatı'nın ilgili hükmü, milli müsabakayı mazeretsiz olarak terk eden futbolculara çok ağır cezalar ön görüyor. Madde aynen şöyle:

Madde 51 - Milli müsabakaya katılmamak

(1) Yayın yolu ile veya yazılı tebligata rağmen haklı bir sebebi olmaksızın resmi veya özel milli müsabakalara veya hazırlık çalışmalarına katılmayan veya geç katılan veya çalışma ve müsabaka yerini terk eden futbolcular iki aydan bir yıla kadar müsabakalardan men cezası ile cezalandırılır.

(2) İhlalin niteliğine göre futbolcunun bağlı bulunduğu kulübe de 65.000.-TL ila 130.000.-TL arasında para cezası verilir.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2014, 21:36
YORUM EKLE