UEFA'dan, Suriye harekatına 'asker selamı' gönderen futbolculara ceza yok

Futbolcuların selamı Avrupa'da büyük tepki toplamıştı

UEFA'dan, Suriye harekatına 'asker selamı' gönderen futbolculara ceza yok

UEFA, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde A Milli Takım oyuncularının gollerden sonra asker selamı vermesiyle ilgili soruşturmada, Türkiye'ye kınama cezası verdi. UEFA, tribün olaylarından dolayı ayrıca 50 bin euro para cezası da kesti. 

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde özellikle Arnavutluk ve Fransa maçlarında atılan gollerden sonra milli takım oyuncularının asker selamı verdikleri sevinç gösterileri için hem Türkiye Futbol Federasyonu hem de futbolcular hakkında soruşturma başlatan UEFA, bu dosya ile ilgili kararını açıkladı. Gol sevinçlerindeki asker selamı konusunda milli takıma men gelmezken, Türkiye'nin çok ciddi şekilde uyarıldığı ve UEFA'nın kınama yolladığı belirtildi.

Türkiye'nin kuzey Suriye harekatı sırasında oynanan maçlarda Türk futbolcuların tüm dünyanın karşı çıktığı harekata asker selamı vererek destek olması Avrupa'da büyük tepki toplamıştı.

Yurdışındaki bazı takımlarda oynayan Türkiye kökenli futbolcular da benzet tutum ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle takımlarından çıkarılmışlardı.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER