'Türkiye'de gay futbolcular var ama açıklamazlar'

Yılmaz Vural, eşcinsel olduğunu açıklayan bir hakemin meslekten atıldığını hatırlattı, 'Futbolcunun açıklaması zor' dedi...

'Türkiye'de gay futbolcular var ama açıklamazlar'

Son dönemde İngiltere'de takım çalıştıracağı iddiasıyla gündeme gelen Yılmaz Vural, Türkiye'de futbolcular arasında eşcinsel futbolcuların olduğunu belirterek, "Gay futbolcular var. Vücudunu yakın olduklarınla tanırsın. Gözümle bir şey yaparken gördüğüm yok, ama tavırlarında hissederim. Gay olmanın kabiliyeti etkilediğini düşünmüyorum. Onun özel hayatı. Ama hatırla bir hakem arkadaşımız ben 'gayim' dedi, meslekten atıldı. Bir futbolcunun bunu açıklaması imkansız" dedi.

Posta gazetesinden Canan Danyıldız'a konuşan Yılmaz Vural şike olaylarına da değinerek, "Hiç karışmadım. Hep vardır şike yeni bir şey değil. Para var ortada. Bilmiyorum insanız sonuçta, dayanamayabilir insan. Ben temiz kalmak adına her şeyi yapıyorum. Kimse de ben yaptım demez! Hırsızsan, bu dünyada ödeneceğini biliyorum ama" ifadelerini kullandı.

Yılmaz Vural'ın Posta gazetesine verdiği röportajdan ilgili bölüm şöyle:

Gay futbolcular var değil mi?

Var tabii. Çünkü kız yurtlarında lezbiyenlik, erkek yurtlarında da gaylik hep vardır. Vücudunu yakın olduklarınla tanırsın. Gözümle bir şey yaparken gördüğüm yok, ama tavırlarında hissederim. Gay olmanın kabiliyeti etkilediğini düşünmüyorum. Onun özel hayatı. Ama hatırla bir hakem arkadaşımız ben 'gayim' dedi, meslekten atıldı. Bir futbolcunun bunu açıklaması imkansız.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2014, 22:56
YORUM EKLE