Türkiye, Hollanda'yı yense de gidemeyebilir

Türkiye Milli Takımı, 15 Ekim Salı günü Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda Dünya Kupası için kader maçına çıkacak...

Türkiye, Hollanda'yı yense de gidemeyebilir

Hollanda'yı yensek de Dünya Kupası'na gidemeyebiliriz

Türkiye Milli Takımı, 15 Ekim Salı günü Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda Hollanda ile 2014 Dünya Kupası için kader maçına çıkacak. Dünya Kupası'na gidebilmek içinse ihtimaller sıralanıyor.

İŞTE İHTİMALLER..

Estonya maçında sahadan 2-0 gibi net bir skorla ayrılan Milli Takım'ın play off'a kalabilmesi için Hollanda'yı yenmekten başka şansı yok. Hollanda'nın Macaristan'ı 8-1 yenmesi play off'lara kalma şansını artırırken; Romanya ise Andorra deplasmanında 3 puanı alarak şansını sürdürdü.

TÜRKİYE NASIL PLAY OFF'A KALIR?

Türkiye'nin, Hollanda maçından 3 puan alması gerek. Aynı zamanda Hollanda'nın, ilk torbada yer alıp ilk 7'ye girebilmesi için Türkiye maçını kazanması gerekiyor. Romanya, Estonya karşısında 6 ve üzeri gol bulamazsa ve Türkiye Hollanda'yı sadece bir farklı skorla geçerse, A Milliler play off'a kalan takım olacak.

ROMANYA FARK ATMAMALI

Türkiye’nin ikinciliğini koruması için Hollanda’yı yenmesi gerekiyor ancak Romanya’nın da aynı zamanda Estonya’yı çok farklı yenmemesi gerekiyor. Türkiye, grupta şu anda artı 9 gol averajıyla, 5 gol averajı bulunan Rumenler’in önünde ikinci sırada.

Ancak Türkiye, Hollanda’yı 1-0 yener ve Romanya da Estonya’yı 5-0 mağlup ederse, Romanya grupta ikinci sıraya yükselecek ve play-off'a katılacaklar. Çünkü Türkiye Romanya ile averajda eşit olsa bile attıkları gol sayısında Türkiye'yi geçmiş olduğu için play-off biletini Romanya elde ediyor.

15 Ekim Salı günü oynanacak maçlar şu şekilde:

Türkiye-Hollanda

Macaristan-Andorra

Romanya-Estonya

2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Millilerimiz'in grubunda son durum şöyle:


Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2013, 19:57
YORUM EKLE