'Sol Açık'tan Ezidilere destek kampanyası

Fenerbahçe'nin muhalif taraftar grubu "Sol Açık", IŞİD'in Şengal saldırısından kaçarak Türkiye'ye sığınmak zorunda kalan Ezidilere yardım kampanyası düzenliyor...

'Sol Açık'tan Ezidilere destek kampanyası

Fenerbahçe'nin muhalif duruşlarıyla bilinen Sol Açık taraftar grubu IŞİD'in Şengal saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığınmak zorunda kalan Ezidiler için yardım kampanyası organize ediyor.

Açtıkları hashtag ile kampanyanın açıldığı gün içinde Twitter dünya TT listesinde 3. Sıraya kadar yükselen,daha önce de Ali İsmail Korkmaz Futbol Turnuvası gibi çeşitli organizayonlara destek olan, Soma katliamı sırasında da Soma'ya giderek yaraları bir nebze de olsa sarmaya çalışan sol açık, internet sitesinden şu açıklamayı yayınladı:

"Sizlere savaşsız bir dünyadan, diktatörlerden, baskıcı yönetimlerden bahsetmeyeceğiz.

Sizlere petrolden, katliamlardan, hükümetlerin savaşları finanse etmelerinden bahsetmeyeceğiz.

Sizlere geride sadece toprak kalmış köylerden, öldürülen çocuklardan bahsetmeyeceğiz.

Sizlere küresel güçlerin Irak ya da Suriye politikalarından da bahsetmeyeceğiz.

Sizlere halklar devletlerden daha güçlüdür ve “istersek savaşları engelleriz” de demeyeceğiz.

Tüm dünyanın gözleri önünde yaşandı her şey.

Binlerce yıldır yaşadıkları katliamlarla sayıları tüm dünyada 1 milyona düşen Ezidilerin şu anda üçte biri Irak, Türkiye ve Rojava’da göçmen. IŞİD’in Şengal’e saldırısının ardından hala sayıları bilinmeyen binlerce Ezidi öldürülürken yüzlerce kadın rehin alındı.

Ezidilerin erkeklerine son soykırımda ölmek düşerken, kadınlar savaşın ve soykırımın en ağır biçimine maruz kaldı/ kalıyor. Kaçırılan kadınların ne sayısı, ne akıbeti biliniyor. Tek bilinen Müslümanlaştırılarak pazarlarda köle olarak satıldıkları.

Soykırımda öldürülmeyen kadınlara tecavüze edilerek bu yolla benlikleri de yok ediliyor. İnsanlık bu barbarlık ve vahşetle yüzleştiğinde politikacılardan ve yalanlarından, onların medyalarından, silahlarından, çıkarlarından, yardımlarından, toplantılarından daha güçlü olduğumuzu göreceğiz.

Küçük bir adım, destek ve dayanışma sınırları, inançları, kimlikleri aşmayı, insan olmanın onurunu hissetmeyi sağlar.

Diyoruz ki, Şengal katliamı sonrası Türkiye’ye geçen Ezidilere destek olalım. Güvesizlik, çaresizlik ve yaşadıkları toprakları terk etmenin, yakınlarını kaybetmenin acısıyla baş etmeye çalışan insanlarla dayanışma gösterelim. Sol Açık olarak Şırnak’a gidiyoruz. Ezidilerle dayanışmaya, yardımlaşmaya.

Sizlerden destek bekliyoruz İhtiyaç listesi:

Öncelikle kışlık mont, ayakkabi, kazak ve kuru gıda"

Sol Açık'tan ayakkabı için gelen ihtiyaç listesi ise şöyle:


(Posta)

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2014, 01:54
YORUM EKLE