Olimpiyat'ta 'Gezi' sloganları

Çarşı yasak tanımadı, stadı direniş sloganlarıyla inletti...

Olimpiyat'ta 'Gezi' sloganları

Spor Toto Süper Lig'in ilk derbi maçı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Beşiktaş ile Trabzonspor arasında oynandı.

Karşılaşma öncesi "Her yer Taksim her yer direniş", "Sık bakalım, biber gazı sık bakalım" ve "Her yer Taksim, her yer direniş" tezahüratları yapıldı.

Beşiktaş taraftarı, "Biber Gazı oley" tezahüratları ile Çevik Kuvvet'e tepki gösterdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, statlardaki tansiyonun artması ve Gezi Parkı olaylarının statlara taşınması durumunda, bunun bedelini kulüplerin ödeyeceğini açıklamıştı.

Maç öncesi 'Her yer Taksim her yer direniş' sloganları:Beşiktaş ile Kasımpaşa arasında imzalanan stat anlaşması gereği ise siyah-beyazlı taraftarların müsabaka esnasında siyasi içerikli slogan atması halinde Kasımpaşa Kulübü'nün sözleşmeyi tek taraflı feshetme hakkına sahip olduğu ortaya çıkmıştı.

Ayrıca Beşiktaş yönetimi tarafından kombine satışı sırasında taraftarlara taahhütname imzalatılması dikkati çekmişti.

34. dakikada sık bakalım sloganları:Olimpiyat'ta Trabzonspor'u ağırlayan Beşiktaş, ikinci yarıda Olcay Şahan ve Gökhan Töre'nin attığı gollerle 2-0 galip geldi. Beşiktaş böylece Trabzonspor'u 5 maçlık bir aradan sonra mağlup etmiş oldu.

NEDEN 34. DAKİKADA SLOGAN ATILIYOR

34 İstanbul'un plaka numarası olduğu için, İstanbul Gezi Parkı'ndaki Direnişe gönderme yapmak amacıyla 34. dakikada Gezi Parkı Direnişi'nin sloganları atılıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 18:48
YORUM EKLE