'Kültürümüzde seks yok'

Erzurum'daki Kış Oyunları öncesi sporcuların odalarına bırakılan prezervatifler toplatıldı.

'Kültürümüzde seks yok'
 Erzurum’daki Kış Oyunları öncesi tüm sporcuların odalarına bırakılan prezervatifler, “Kültürümüzde yok” diye Türk Milli Takımı sporcularının odalarından toplatıldı!

İzmir’den sonra Türkiye’nin ev sahipliğini yaptığı ikinci üniversite oyunları olan Erzurum 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları öncesi sporcular için her türlü ayrıntı düşünüldü.

Organizasyonda herhangi bir aksaklık olmaması için ulaşımdan medya çalışma alanına, yiyeceklerden akreditasyon kartlarına kadar tüm ayrıntılar tek tek elden geçirildi. Oyunlar Köyü’nde dikkat çeken en büyük ‘ayrıntı’ ise sporcuların kalacakları odalara bırakılan prezervatiflerdi. Derken kafileler Erzurum’a geldi, Oyunlar Köyü’ne yerleşmeye başladı.

GAYRI MEŞRU TEŞVİK

Ancak bu sırada ilginç bir ayrıntı dikkat çekti. Tüm odalara bırakılan prezervatifler, Türk sporcuların kalacağı odalardan toplanmıştı. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Kemal Tamer, durumun kendilerini bilgileri dahilinde gerçekleştiğini söyledi. Tamer, “Bizim kültürümüzde böyle bir şey yok. Bu tavır, bir anlamda gayrımeşru ilişkinin teşviki demektir. Onun için biz de çocuklarımızın odalarından prezervatifleri toplattık” ifadelerini kullandı.(Habertürk)

YORUM EKLE