Irkçılık bu kez siyah futbolcu Altidore'ye yönelikti

Hollanda'da tribünlerden 'maymun sesleri' yükseldi...

Irkçılık bu kez siyah futbolcu Altidore'ye yönelikti

Irkçılık çirkin yüzünü bu kez Hollanda’da gösterdi. Den Bosch ile AZ Alkmaar arasındaki kupa maçında, bir dönem Bursaspor forması da giyen Jozy Altidore'a yönelik ırkçı tezahüratlar üzerine hakem maçı kesti.

Maça çok hızlı başlayan AZ Alkmaar, 3-0 öne geçtikten sonra, bir dönem Bursaspor forması da giyen Jozy Altidore'un düşürülmesi sonucu penaltı kazandı. Hakem, Den Bosch’lu oyuncuya kırmızı kart gösterirken, Altidore farkı 4'e çıkarıyordu.

MAYMUN SESLERİ

İşte ne olduysa bundan sonra oldu... Den Bosch tribünlerinden, Altidore'a yönelik ırkçı tezahüratlar yükseldi. Hakem giderek şiddeti artan maymun sesleri üzerine maçı durdurmak istedi; ancak başta Altidore olmak üzere Alkmaar’lı oyuncular, ilk yarının son dakikalarının oynanmasını istedi.

2. YARIDA DA IRKÇILIK DEVAM ETTİ

2. yarıda da tablo değişmedi. Tribünler ırkçı tezahürata devam edince, hakem önce anons yaptırdı. Den Bosh’lu oyuncular da taraftarı sağduyuya davet etti; ancak değişen bir şey olmadı. Bunun üzerine hakem oyuncuları soyunma odasına gönderdi. Tribünlerin sakinleşmesi sonrası, kaldığı yerden devam eden maç, AZ Alkmaar'ın 5-0 üstünlüğü ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2013, 21:24
YORUM EKLE