Gürsel Tekin'den Trabzonspor Başkanı'na tepki

CHP'ye iftira etmenin bedeli çok ağır olacak, dedi…

Gürsel Tekin'den Trabzonspor Başkanı'na tepki
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin bir televizyon programında CHP'ye sandıkta hesap soracaklarını söyleyen Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na sert tepki gösterdi.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, şike sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın muhalefete göre tarafsız bir tutum sergilediğini belirterek, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu suçlamıştı, "Trabzonspor sevdalıları ve namuslu futbol paydaşları sandık önünüze geldiği zaman bunun hesabını soracak size" demişti.

"Anadolu'da çok güzel bir deyim var" diyen Tekin, "Eşşeği dövemiyorsan, semerini döversin. Sayın Başkanın CHP'yle ne alıp veremeyeceği var? Niye CHP'den hesap soracak. Hukuksuzluğu CHP mi yaptı? Bütün bu olup bitenleri CHP mi yaptı? CHP iktidarında mı polis denetliyordu? Bu dinleme cihazları bizim ellerimizde miydi sayın Başkan?" diye konuştu.

Tekin Hacıosmanoğlu'na yönelik tepkisini şöyle sürdürdü:

"AKP'yi dövmenin bedeli çok ağır. Başbakan'ı eleştirmenin bedeli çok ağır. Ee ne olacak CHP eleştirilsin. Ne bedeli var kardeşim? Hiç bir bedeli yok. Ama bedeli olacak. Herkes cok iyi bilsin öyle CHP'yi dövmek, CHP'yi acımasızca iftira atmanın bedelleri çok ağır olacak. CHP 90 yıllık bir siyasal partidir. Hiçbir şeyi yoksa, devleti yoksa, onun örgütü vardır."

"TRABZON HALKI ADINA KONUŞAMAZSIN"

Tekin'e eşlik eden heyetin içinde yer alan Trabzonspor Kongre Üyesi Mustafa Sarmusak'ı yanına alan ve gazetecilere gösteren Tekin, "Sayın Başkan, Trabzonspor kongre üyesi yanımda. Sayın başkan, öyle atma. Trabzon halkı adına konuşamazsın" dedi.

KONGRE ÜYESİNDEN TEPKİ

Trabzonspor Kongre üyesi Mustafa Sarmusak da "Trabzonspor taraftarı kendi özgür iradesiyle her yere oyunu verir. Öyle Hacıosmanoğlu'nun demesiyle sandığa gidip hiç kimseye ceza vermez. Bunu herkesin böyle bilmesini isterim" şeklinde konuştu. (CNNTÜRK)

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2013, 15:23

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER