Güney Kore'deki Olimpik atletlere norovirüs bulaştı

Norovirüs ilk kez Olimpiyatlar'da yarışan atletlerden bazılarına bulaştı

Güney Kore'deki Olimpik atletlere norovirüs bulaştı

Güney Kore'deki norovirüs salgını ilk kez 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları'nda yarışan atletlere ulaştı. İsviçre Olimpiyat Takımı iki serbest stil kayakçasına virüsün bulaştığını duyurdu.

Güney Kore'de 200'den fazla kişiye bulaşan ve kusma, ishal gibi rahatsızlıklara yol açan norovirüs ilk kez Olimpiyatlar'da yarışan atletlerden bazılarına bulaştı.

Şu ana kadar çok sayıda Olimpiyat personeli ve güvenlik görevlisini etkileyen oldukça bulaşıcı virüs daha önce hiçbir atlete bulaşmamıştı.

İsviçre Olimpiyat Takımı sözcüsü takımalrındaki 2 serbest stil kayak sporcusuna virüs bulaştığını ve bu atletlerden birinin Fabian Boesch olduğunu duyurdu.

Diğer atletin ismi ise açıklanmadı. Sözcü "Herkes güvende. Yapabileceğimiz her şeyi yaptık. Onları takımın geri kalanından ayrıdık ve şu anda iyileşme sürecindeler" dedi.

ÇARESİ KİŞİSEL HİJYENE DİKKAT ETMEK

Kirlenmiş meyve ve sebzeler ile bulaşabilen norovirüs bulaştığı kişide karın ağrısı, bulantı, kusma ve ishale yol açıyor.

Virüsün yayılmasını önlemenin en etkili yolunun ise elleri iyi yıkamak ve kişisel hijyene dikkat etmek olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 18:19

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER