Futbol tarihine geçecek protesto!

İspanya'da tarihi olay...

Futbol tarihine geçecek protesto!

İspanya Kral Kupası çeyrek finali rövanşındaki Racing Santander ile Real Sociedad arasında oynanan maç ilginç bir greve sahne oldu. Santanderli futbolcular, maçın başlama düdüğü ile birlikte orta yuvarlakta omuz omuza verdi ve hareket etmedi.

İspanya Kral Kupası çeyrek final maçında Racing Santander, tarihe geçecek bir protesto yaptı.

Racing Santander, 3-1 kaybettikleri mücadelenin rövanşında kendi sahalarında Real Sociedad ile karşılaşmak üzere sahaya çıktı. Ancak bir süredir başkanları Angel Lavin'e maaşlarını vermediği gerekçesiyle istifa çağrısı yapıp, "Maçlara çıkmayız" ültimatomu veren oyuncular, istekleri gerçekleşmeyince Real Sociedad karşılaşmasında oynamama kararı aldı.

Santanderli oyuncular, mücadelenin başlama düdüğü ile birlikte orta yuvarlakta omuz omuza verdi ve hareket etmedi. Bunun üzerine Sociedadlı oyuncular bir süre aralarında paslaştı ve daha sonra topu taca attı. Maçın hakemi de Racing Santander'in kaptanı ile konuşarak mücadeleyi tatil etme kararı aldı.

Bir süre önce açıklama yapan Racing Santander Başkanı Angel Lavin, oyuncuların grev yapacakları iddiası ile ilgili, "Futbolcularım sadece üç aydır maaşlarını alamıyor. Bu sorunu da çözeceğiz. Bu kadar kısa süre içinde para alamayanlar grev kararı mı alırmış" ifadelerini kullanmıştı. (NTV Spor)

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 21:39
YORUM EKLE