Fenerbahçe: Artık yeter, vakit kaybetmeden akan kan durdurulmalı

Fenerbahçe, ülke gündemiyle ilgili resmi sitesinden uzun ve detaylı bir açıklama yayınladı

Fenerbahçe: Artık yeter, vakit kaybetmeden akan kan durdurulmalı

Fenerbahçe Spor Kulübü çözüm sürecinin ardından geçilen çatışmalı sürece ve artan ölümlere ilişkin internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

'Akan kana son vermek adına üzerimize düşeni yapmak yapmak istiyoruz' denilen açıklamada ‘Herkes sorumluluklarını bilmeli, karşılıklı suçlama ile vakit kaybetmeden akan kanı durdurmayı ilk amaç olarak benimsemelidir ' denildi.

Fenerbahçe'nin "Artık yeter" başlığıyla yayınladığı açıklama şu şekilde:

"Her gün gelen şehit haberleri ve bunlara karşı sadece baş sağlığı dilemek, çaresizce bekleyip hiçbir şey yapamadan, en az paylaşılan evlat acıları kadar ağır.

Artık vatan toprağı için canını veren yiğitlerin ardından baş sağlığı dilemek istemiyoruz. Artık, akan kana son vermek, bizim için kanını akıtan bunca insanın ardından yeni canlar yitirmemek, kan akmamasını sağlamak için, üzerimize düşeni yapmak için harekete geçmek istiyoruz.

Bir sivil toplum kuruluşu olarak bizlerin yapabilecekleri sınırlı, ancak bu meselenin çözümü için bize verilebilecek her görevi ifaya hazır ve amadeyiz.

Bu vesile ile işaret etmek isteriz ki, karşı karşıya olduğumuz sorun herkes tarafından samimi bir şekilde bir araya gelinerek çözülebilecek büyüklükte ve ağırlıktadır. Kimsenin bu soruna duyarsız ve sessiz kalma lüksü yoktur. Her türlü düşünceden ve beklentiden öte, herkesin elini taşın altına sokarak çözebileceği devasa bir sorundur. Herkes sorumluluklarını bilmeli, karşılıklı suçlama ile vakit kaybetmeden akan kanı durdurmayı ilk amaç olarak benimsemelidir.

Artık duymaya alıştığımız şehit sayıları 1 de olsa 16 da olsa esasen aynı ağırlıkta üzücüdür. Yitip giden bu insanlarımızı geri getirecek bir güç, bu büyük acıyı dindirecek hiçbir şey yoktur. Bizlerin güvenliği için kanını canını veren vatan evlatlarımızın arkasından onların hatırasına ne yaparsak yapalım yokluklarını giderebilmemiz asla mümkün değildir.

Bugün artık yeter demek zamanıdır. Canlarını veren vatan evlatlarımız bizlerin ve ülkemizin birliği ve güvenliği için şehit olmuştur. Sen/ biz, onlar/biz ayrımı yapmak, suçu o tarafa bu tarafa atmak, sorumluluk almak için beklemek, çözüm üretmek için fayda beklemek zamanı değildir. Zaman yeter deme zamanıdır."

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 23:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyid bilal
Seyid bilal - 3 yıl Önce

Artik fenerli olacam brawo

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

dursun diyen cok ama nasil durcaani söyliyen yok azcik cesaret

Yılmaz
Yılmaz - 3 yıl Önce

Doğruları söylemek bu kadar basit işte. yürü be fenerim gerçekten yeter artık dursun bu kan. Kürdü türkü hep beraber kardeşçe insanca yaşamak varken neden bu gencecik insanlar ölüyor

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

Yeter ölümler üzere ülke olmaz her kese adele ve eşitlik lazım