Erdoğan: 'Fatih Terim ne yapsın çıkıp kendisi mi oynasın?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fatih Terim’e beklenen destek geldi…

Erdoğan: 'Fatih Terim ne yapsın çıkıp kendisi mi oynasın?'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 4-0’lık Brezilya mağlubiyetinin ardından eleştirilerin odağına oturan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e sahip çıktı.

Erdoğan, “Fatih Hoca’nın hayallerinin yüksek olduğunu görüyorum. Ne yapsın? Çıkıp kendisi mi oynasın?” dedi.

Erdoğan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin ve cemiyetin yönetim kurulu üyelerini Çankaya Köşkü’nde kabul etti.

‘KUMDA OYNAMALARI AVANTAJ’

Basının sorunlarının masaya yatırıldığı görüşmede, önceki gece oynanan Türkiye-Brezilya maçı da gündeme geldi. Erdoğan, 4-0’lık mağlubiyet ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“Brezilya’da deniz kenarında kumda top oynuyorlar. Kum kasları güçlendirir. Kumda koştukları için atak ve güçlü oluyorlar. Bizim gençler halı sahada, sentetik yerde maç yapıyor. Alt yapı çok önemli. Bizim de güzel tesislerimiz var. İnsana yatırım yapmamız lazım, gençleri ihtisaslaştırmamız lazım. Galatasaray stadını yaptık, Beşiktaş yapıyor, Saraçoğlu var, Başakşehir Stadı yapıldı, Kasımpaşa’nın stadı var, tesisleri çok güzel, altyapısı çok iyi durumda. İnşallah futboldan başka adımlar da atacaklar. Fatih Hoca’nın hayallerinin yüksek olduğunu görüyorum. Ne yapsın? Çıkıp kendisi mi oynasın? İnsan unsurunu halledip genç bir yapıyı şimdiden geleceğe hazırlamamız lazım. Spor yazarları da ille futbol demeden diğer branşlara da ilgi göstermeliler.”

FATİH TERİM'İN ALDIĞI PARA ÇOK KONUŞULMUŞTU

Türkiye A milli futbol takımının gruplarda üst üste aldığı başarısız sonuçların ardından, son oynadığı özel maçta da Brezilya’ya 4-0 gibi farklı bir skorla yenilmesi, Fatih Terim’i eleştirilerin odağı haline getirmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun, Abdullah Avcı’nın ardından göreve getirdiği Terim’e, Avcı’dan 5 kat daha yüksek ücret ile sözleşme imzalatması da kamuoyunda tartışma konusu olmuştu. Türkiye Futbol Federasyonu, Fatih Terim'e yıllık garanti para olarak 3.5 milyon euro ödüyor. Terim, sözleşmesi gereği 7 yıl görev yapması halinde federasyondan 24 milyon 850 bin Euro(yaklaşık 67 milyon TL) garanti para alacak. Terim'in primler hariç aldığı aylık ise 291 bin 66 euro, o da yaklaşık olarak 794 bin TL’ye karşılık geliyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2014, 23:09

YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET MALKOC
AHMET MALKOC - 7 yıl Önce

291 bin

SIRADAKİ HABER