Çakır'a destek, Manchester'a disiplin soruşturması

Collina Çakır'a 8.2'lik bir not verirken, M. United'lılara da disiplin soruşturması açıldı...

Çakır'a destek, Manchester'a disiplin soruşturması

Manchester United- Real Madrid maçında Nani’ye gösterdiği kırmızı kartla gündeme oturan FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır’a gözlemcisi Pierluigi Collina’nın 8.2 not verdiği öğrenildi.

'FERGUSON'UN TEPKİSİNE NİYE KIRMIZI KART VERMEDİN' DİYE UYARI

Başta İngiliz ekibinin menajeri Alex Ferguson olmak üzere Manchester temsilcisinin büyük tepkisini çeken Çakır’ın, kırmızı karttan sonraki yönetimini tatminkar bulan, ancak geliştirilmesi gereken noktaları bulunduğuna dikkat çeken Collina’nın, bitiş düdüğünden sonra kendisini alkışlayarak protesto eden Manchesterli Ferdinand’a sarı kartını göstermeyen FIFA kokartlı hakemi uyardığı da bildirildi.

Dün akşam saatlerinde İstanbul’a gelen Çakır basın mensuplarının sorularını yanıtsız bıraktı.

UILENBERG: ÇAKIR VE AYDINUS'UN GELDİĞİ NOKTA ÖNEMLİ

UEFA Hakem Kurulu üyesi Jaap Uilenberg, iki Türkiyeli hakeminin Şampiyonlar ligi ikinci tur rövanş maçlarında görev yapmasının gurur verici olduğunu belirterek, “Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus’un geldiği nokta çok önemlidir. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Üç yıldır UEFA’nın Türkiye’den sorumlu eğitimcisi olarak görev yapan Uilenberg, Salı günü Merkez Hakem Kurulu’na gönderdiği mesajında, “Bundan sonra maçların nasıl gideceğini bilemeyiz. Ancak 2010 yılında aynı hakemler Şampiyonlar Ligi’nde eleme turu maçları yönetirken bugün en üst seviyede görev yapıyorlar. Çakır ve Aydınus’un gösterdiği performansa katkı sağlayan herkesi kutluyorum. Türk hakemliğinin son yıllarda yaptığı müthiş çıkış diğer örnek gösterilebilir” ifadelerini kullandı.

MANCHESTER'A DİSİPLİN SORUŞTURMASI

Bu arada, Manchester United Menajeri Alex Ferguson, takımının Real Madrid'e elendiği maç sonrası basın toplantısına katılmamış, oyuncularının da basına konuşmasına izin vermemişti.

Yardımcısı Mike Phelan'a göre, Cüneyt Çakır'ın Nani'ye gösterdiği kırmızı karta çok sinirlenen Ferguson, sağlıklı konuşabilecek durumda değildi. Önce Cüneyt Çakır'a sahip çıkan UEFA yönetimi, ardından da United hakkında disiplin soruşturması açtı.

Zorunlu basın toplantısına katılmayan Ferguson'ın ceza alması gündemde. UEFA Disiplin Komitesi’nin mercek altına aldığı tek isim Ferguson da değil. Komite, maç sonunda Cüneyt Çakır'ı alaycı şekilde alkışlayan Rio Ferdinand'a ceza verilip verilmemesini de görüşüyor.

Doğrudan kırmızı kart gören Nani'nin 1 maçlık otomatik cezasının artırılıp artırılmayacağı da karara bağlanacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2013, 15:16
YORUM EKLE