Burak Yılmaz resmen Galatasaray'da

Yıldız golcü yarın Galatasaray ile resmi sözleşme imzalayacak...

Burak Yılmaz resmen Galatasaray'da
Sezon sonunda Trabzonspor'dan ayrılma kararı alan Burak Yılmaz, önümüzdeki sezon Galatasaray forması giyecek. Bordo-mavili ekip, milli golcü Burak Yılmaz'ın sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı.

Galatasaray kulübünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Süper Lig’de 2011-2012 sezonunu Trabzonspor forması altında attığı 33 golle en skorer oyuncu olarak bitiren Burak Yılmaz’ın kulübümüze transferi ile ilgili işlemler tamamlanmıştır. Milli oyuncu, yarınki sağlık kontrolünün ardından takımımızla ilk antrenmanına çıkacaktır. Yeni sporcumuza Galatasaray forması altında üstün başarılar diliyoruz" ifadelerine yer verildi.

Trabzonspor'un Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderdiği yazılı açıklamada, "Daha önce kamuoyuna açıklamış olduğumuz 09.07.2012 tarihli özel durum açıklamamızda, futbolcumuz Burak Yılmaz'ın F.C. Lokomotiv Moscow kulübüne transferi konusunda görüşmelere başlandığı bildirilmişti. Yapılan bu transfer görüşmeleri neticesinde kulübümüz ile F.C. Lokomotiv Moscow kulübü anlaşma aşamasına gelmiş olmasına rağmen, futbolcumuz Burak Yılmaz'ın F.C. Lokomotiv Moscow kulübü ile anlaşamaması dolayısıyla bu transfer görüşmeleri olumsuz sonuçlanmıştır. Bunun ardından futbolcu Burak Yılmaz kulübümüz ile arasındaki 25.07.2011 tarihli sözleşmenin 6-D maddesini, Galatasaray Kulübü aracılığıyla kullanarak, serbest kalma yoluna gitmiştir. KDV hariç 5.000.000.-EUR peşin ödeme ve futbolcunun bir sonraki transferinden KDV hariç %25 pay verme şartlarının, Galatasaray Kulübü tarafından tamamlanması dolayısı ile futbolcu Burak Yılmaz ile kulübümüz arasındaki 25.07.2011 tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir." denildi. (goal.com)
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2012, 23:37
YORUM EKLE