Aziz Yıldırım: Fethullah Gülen'in Galatasaray'ı duayla şampiyon yaptığı söyleniyor

Yıldırım, 'Ben şike yapmadım ama Galatasaray hep şike yapıyor' dedi

Aziz Yıldırım: Fethullah Gülen'in Galatasaray'ı duayla şampiyon yaptığı söyleniyor

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Ziraat Türkiye Kupası finalinde Galatasaray'ın 1-0 üstünlüğü ile sonuçlanan Fenerbahçe maçı sonrası yaptığı açıklamada, "2000 yılında Fethullah Gülen'in Galatasaray'ı duayla şampiyon yaptığı söyleniyor. Bizde böyle bir şey yok. Yazık değil mi bu kulüplere" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın Fenerbahçe'yi 1-0 mağlup ederek kupayı kazanması sonrası konuşan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

"Biz böyle bir kulübümüz 10-15 bin kişi küfür edecek. Oyuncular çıkmadı biz de çıkmadık. Bize küfür ediyorlar bize neden çıkalım. Devlet Passolig'i çıkardı bunun amacı neydi?

Hadise yapanı yakalayıp atmaktı. Tribünleri kapatıyorlar. Biz kendimiz mücadele ediyorduk. Onları ikna etmeye çalışıyorduk şimdi kimse sahip olmuyor. Sürekli ceza ödüyoruz. UEFA'ya bildirdiğimiz hesaplarda bunlar eksi olarak gözüküyor.

Türkiye'de şampiyonu da küme düşeni de hakemler ilan etti. Mete Kalkavan iyi hakem diyorlar ama bunlar kendilerini farklı görmeye başladılar. Emre tekmeyi basıyor oyna diyor. Kurallar var faülse fauldür.

‘GALATASARAY SÜREKLİ ŞİKE YAPIYOR’

Federasyon Genel Kurulu'nda konuşma yapacağım böyle saçma şey olur mu ya? Siz önce küfürü engelleyin... Bizim statlarımıza gelip kupa verebiliyor musunuz? Ne hale geldik. Şike yapsana diyor bana adam! Ben şike yapmadım. İnsaf yani. Ben şike yapmadım ama Galatasaray sürekli şike yapıyor. Açıklayacaklarımın altından kimse kalkamaz. Edepli olacaklar ilk önce. Ben sizinkileri ispatlıyorum.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 08:28
YORUM EKLE