Kayseri'nin Tomarza ilçesinde, karakol basarak bir polisin burnunu kırdığı iddia edilen AKP Gençlik Kolları İlçe Başkanı Hakan Korkmaz ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; "Olayın her tarafına bakıyoruz. Bizim için meselenin kanunlara uygunluğu önemli." dedi.

AKP İlçe Gençlik Kolları Hakan Korkmaz ile beraberindeki kişilerin Kayseri’nin Tomarza İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bastığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis Fahri Ç’nin burnunu kırdığı iddia edildi. Kayseri Valiliği, Korkmaz’ın tutuklanarak cezaevine gönderildiğini duyurdu.

Konuyla ilgili Kayseri Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“30 Ağustos 2022 tarihinde akşam saatlerinde Tomarza İlçe Emniyet Amirliği girişinde bir siyasi partinin gençlik kolları yönetiminde bulunan şahıs ile karakol girişinde görevli polis memuru arasında arbede yaşanmıştır. Karakolda görevli diğer personelin müdahalesi ile şahıs gözaltına alınmıştır. Yaralanan polis memuru, doktor raporu alarak ilgili mercilere şikayette bulunmuştur. Konunun birimlerimize iletildiği andan itibaren yasal sistemin işletilmesi sağlanmıştır. Emniyette ifadesi alınan şahıs savcılık tarafından tutuklama istemiyle mahkemeye çıkartılmıştır. Çıkartıldığı mahkemece tutuklanan şahıs, Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. Şahsın yargılanması tutukluluk haliyle devam etmektedir. Kayseri Valiliği olarak konuyu takip etmekte olduğumuzu, hiçbir suretle ve hiçbir gerekçeyle milletimizin huzuru için fedakarca görev yapan emniyet çalışanlarımıza yapılan bu menfur saldırıyı hoş görmediğimizi ve konunun takipçisi olduğumuzu kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.”

"OLAYIN HER TARAFINA BAKIYORUZ" 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise olay hakkında şöyle konuştu:

“Olayı dün öğrendim. Valimizle konuştum. Uygulananla ilgili hemen müdahil olunması lazım geldi. Hemen tutuklandı dün akşam. Olayın her tarafına bakıyoruz. Bizim için meselenin kanunlara uygunluğu önemli.”