Yıldırım: Akıncı Üssü kapatılacak

15 Temmuz'un "Demokrasi Şehitleri Günü" olarak ilan edildiğini açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, Akıncı Üssü’nün kapatılacağını söyledi

Yıldırım: Akıncı Üssü kapatılacak

Ankara’nın Kazan ilçesinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Akıncı Üssü’nün kapatılacağını açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım, şöyle konuştu:

“Kahramanlıklar kolay elde edilmiyor, demokrasi şehitlerini verdiğimiz kahraman Kazan halkı da kahramanlığının karşılığını aldı.

“Sizler tek yürek oldunuz, tek bilek oldunuz, darbecilerin önünde dimdik durdunuz. Şimdi buradan, Kazan Meydanı’ndan bütün herkese ilan ediyorum. Hainlerin yuvalandığı o hain Akıncı Üssü kapatılacaktır ve orası şehitlerimizin anısının yaşatılacağı bir yer haline getirilecek.

'ABD’DEKİ TERÖRİST BAŞINI TÜRKİYE’YE GETİRECEĞİZ'

“Bu milletin canından, kanından, dişinden tırnağından artırarak verdiği paralarla alınan o tanklar, o uçaklar, o helikopterlerden bombaları, mermileri acımasızca sizin üzerinize atanların hesabını soracağız, burunlarından fitil fitil getireceğiz. ABD’deki teröristbaşını Türkiye’ye getireceğiz.

'CUNTACILAR CONTAYI YAKTILAR'

“Tankın gücü halkın gücünü yenememiştir. Cuntacılar contayı yaktılar ama millet dimdik ayakta. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Günü olarak anacağız, kutlayacağız.

'O KIŞLALARI KAPATACAĞIZ'

“Ankara’da ve İstanbul’da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz. Milletin üzerine tank yürütenler, bundan sonra artık tankları bulamayacaklar. Orada Ankara’nın insanlarının vakit geçirdiği güzel mekanlar olacak.

“Ne işi var tankların Ankara’nın, İstanbul’un içinde. Düşman Ankara’da, İstanbul’da değil. Düşmanın olduğu yer bellidir.”

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2016, 12:41

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER