Yahudi Kongresi ile görüşme iptal oldu

Erdoğan'ın, Dünya Yahudi Kongresi heyetini bugün ABD saati ile 10.45'te kabulü öngörülüyordu

Yahudi Kongresi ile görüşme iptal oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Zirvesi için bulunduğu New York'ta Dünya Yahudi Kongresi Başkanı Ronald S. Lauder ile bir araya gelecekti.

Ancak görüşme iptal edildi. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, görüşmenin randevu saatinin değiştirilmesinin iptali beraberinde getirdiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Dünya Yahudi Kongresi heyeti, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabul için daha önce aldıkları randevu saatini bugün sabah saatlerinde değiştirmek istemesi görüşmenin iptalini beraberinde getirdi.

Cumhurbaşkanlığının programında, Dünya Yahudi Kongresi heyetinin bugün ABD saati ile 10.45'te The Peninsula Oteli'nde Erdoğan tarafından kabulü öngörülüyordu.

Ancak edinilen bilgiye göre, Dünya Yahudi Kongresi yetkilileri bu sabah Cumhurbaşkanlığıyla temasa geçerek kabulün bir başka gün veya saate ertelenmesi talebinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da, son anda gelen bu talep karşısında program yoğunluğu nedeniyle kabul için başka bir randevu veremediği, bunun da Dünya Yahudi Kongresi heyetiyle planlanmış görüşmenin iptaliyle sonuçlandığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 13:27
YORUM EKLE