TSK için yeni sistem teklifi

Erdoğan, Meclis Başkanlık Divanı üyelerini kabul etti

TSK için yeni sistem teklifi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Muhalefet eğer kabul ederse Genelkurmay Başkanlığı ve MİT'i Cumhurbaşkanlığına, Kuvvet Komutanlıkları'nı ise Savunma Bakanlığına bağlamak istiyoruz" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanlık Divanı üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP hariç Meclis Başkanlık Divanı üyelerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.  O görüşmede milletvekillerine 8-10 dakika konuşan Cumhurbaşkanı, darbe girişiminin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yapısında yapmayı planladıkları öneriyi paylaştı.
 
Cumhurbaşkanı, Anayasa değişikliği içerdiği için "Muhalefetin kabul etmesi durumunda" ön şartını koyarak, "Genelkurmay Başkanlığı ve MİT'i Cumhurbaşkanlığı'na, Kuvvet Komutanlıkları'nı da Savunma Bakanlığı'na bağlamak istiyoruz" dediği belirtildi.
 
Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanlık Divanı üyelerine yönelik yaptığı konuşmada, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği'ne de serzenişte bulunduğu öğrenildi.
 
Erdoğan, "Darbe girişiminin ardından AB'den ve ABD'den samimi bir duruş görmedik, amalı, fakatlı, lakinli konuşmalar yapıldı" dediği belirtildi.
 
Cumhurbaşkanı, darbe girişiminin ardından yaşanan süreçte haksızlığa uğrayanlar varsa bu bilgileri siyasi partiler de paylaşırsa iyi olur" ifadesini kullandığı öğrenildi.

(Kaynak: NTV)
 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2016, 12:05

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER