TAK yeni fotoğraf paylaştı

Ankara saldırsını TAK üstlenmesine rağmen Türkiye medyasında çıkan "fotoğraf montaj, saldırıyı YPG yaptı" haberlerinden sonra TAK, Abdulbaki Sönmez'in yeni fotoğrafını paylaştı

TAK yeni fotoğraf paylaştı

Ankara saldırısını ısrarla YPG ile ilişkilendiren ve TAK'ın eylemi üstlenerek yayınladığı fotoğrafı da "montaj" diyerek kabul etmeyen medyanın tavrına karşılık TAK saldırıyı yaptığını ifade ettiği kişinin yeni fotoğrafını ve açık kimlik bilgilerini yayınladı.

TAK, Ankara saldırısına ilişkin tartışmalar üzerine yeni bir açıklama yaptı. TAK, daha önce yayınladığı fotoğrafın fotomantaj olduğu iddiaları üzerine saldırıyı gerçekleştiren kişinin yeni fotoğrafını yayınladı.

TAK kendi internet sitesinde yayınladığı açıklamada, Ankara'daki patlamaya ilişkin kimi manipülasyonlar olduğunu bunu ortadan kaldırmak için yeni fotoğraf ve üyelerinin kimlik bilgilerini açıklama gereği duyduklarını ifade etti. Eylemi gerçekleştiren üyelerinin açık kimlik bilgilerini paylaşan örgüt, 10.01.1989 doğumlu olduğu belirtilen Abdulbaki Sönmez'in anne ve babasının isimlerini de açıkladı.

(Kaynak: DİHA)


Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2016, 19:19

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER