'Sümeyye Erdoğan'ı yargılanmasın diye milletvekili yapacaklar'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Sümeyye ve Bilal Erdoğan'ın 17-25 Aralık süreci nedeniyle dokunulmazlık zırhına büründürülmeye çalışıldığını söyledi

'Sümeyye Erdoğan'ı yargılanmasın diye milletvekili yapacaklar'

AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun geçen ay yaptığı  "Sümeyye Erdoğan (milletvekilliği için) aday olursa hoş olur’’ sözlerinin ardından bugün de Erdoğan'ın adaylığının konuşulması üzerine tartışmalar şiddetlendi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Sümeyye ve Bilal Erdoğan'ın 17-25 Aralık yolsuzluk süreci nedeniyle dokunulmazlık zırhına büründürülmeye çalışıldığını söyledi.

Birgün’de yer alan habere göre, Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde akademisyenlerle buluşması sırasında konuşan Tezcan, “17 - 25 Aralık yolsuzluk soruşturmaları sürecinden sonra bir dokunulmazlık ihtiyacı kesin. Sümeyye Erdoğan için hatta Bilal Erdoğan için. Önümüzdeki dönem, ona dönük bir önleme olabilir. Bunu düşünüyor olabilirler" diye konuştu.

Bugün de bir basın organında çıkan haberde Sümeyye Erdoğan'ın AKP tarafından haziran seçimlerinde milletvekili adayı olacağı ihtimalinin güçlendiği belirtilmişti.

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sürecinde Sümeyye ve Bilal Erdoğan'ın ses kayıtları ortaya çıkmıştı. Bilal ve Sümeyye Erdoğan'ın 17 Aralık operasyonu sonrası paniğe kapılıp 'para sıfırlama' işinde aktif görev aldıkları kayıtlara yansımıştı.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2015, 19:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER