Soylu, Demirtaş tiyatrosuna giden Kadir İnanır'ı hedef aldı

Soylu, Demirtaş'ın yazdığı öykü kitabı “Devran”ın okuma tiyatrosu olarak sahnelenmesine gidenleri hedef aldı

Soylu, Demirtaş tiyatrosuna giden Kadir İnanır'ı hedef aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın öyküsünün tiyatrosuna giden sanatçı Kadir İnanır'ı hedef aldı. 
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kastamonu’da Ilgaz 2-Yurduntepe Kayak Merkezi açılış töreninde konuştu. Bakan Soylu, konuşmasında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yazdığı öykü kitabı “Devran”ın okuma tiyatrosu olarak sahnelenmesine gidenleri hedef aldı. Soylu, tiyatroya giden sanatçı Kadir İnanır’ı hedefine koyarak, “Eksik yapmışsınız Kadir Efendi” dedi. 
 
Soylu şöyle konuştu:: “Herkes, hepimiz daha fazla tiyatroya gitmeliyiz. Çocuklarımızı daha fazla tiyatroya göndermeliyiz. Ama gittikleri tiyatro, bu ülkenin insanını acıtan, bizim bir yerlere ulaşmamızı istemeyenler tarafından oluşturulan bir tiyatro. Her yeri yakıp yıktılar, 39 kişiyi katlettiler. Talimatı PKK verdi. Türkiye’ye talimatı, o günkü HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve onların merkez yönetim kurulu üyeleri getiriyor. Selahattin Demirtaş bir tiyatro yazıyor. Birileri de karşısına geçip o tiyatroyu seyrediyor, alkışlıyor. Eksik yapmışsınız Kadir Efendi. Eksik yapmışsınız o tiyatroya gidenler. O tiyatronun bir tarafına şehit edilen Yasin Börü’nün de fotoğrafını assaydınız, katledilen 39 kişinin de fotoğraflarını assaydınız. Elinizdeki, kanları tiyatro oyunları ile temizleyemezsiniz. Bu milleti de aldatamazsınız. Bu ülkeyi de bölemeyeceksiniz. Yurt dışına gidip kulaklarına üflenen birtakım telkinlerle Türkiye’nin huzurunu bozamayacaksınız. Türkiye eski Türkiye değil.”

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 14:41

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 1 yıl Önce

Soysuz lar havladikca kudurukca serefli insanlar gun gelecek soysyz kapi iti kopeklik yaparak koltuk icin haysiyetini satan alcak soysuzler lagam çukurlarında kalacak serefsiz soysuz seninde sonun yaklaştıkça köpekesiyorsun eli kanli kopek

Şabo şah
Şabo şah - 1 yıl Önce

Solu değil tam bir soysuz ahlaksız

Ozan
Ozan - 1 yıl Önce

Sayın Soylu hiç tiyatroya gittiniz mi böyle konuşuyorsunuz?

Doğrucu
Doğrucu - 1 yıl Önce

Dünya da8milyo insan var diyor lar vatan hain leri ve işe yaramayan ları uzay boşluğuna ata bilsek dünya daha güzel olur

SIRADAKİ HABER