Sırrı Süreyya: Özkök ve Güzel dağa çıksın!

Önder çarpıcı açıklamalarda bulundu…

Sırrı Süreyya: Özkök ve Güzel dağa çıksın!

Murat Karayılan Kandil'de düzenlediği toplantıda PKK'lilerin 8 Mayıs tarihinde sınır dışına çekilmeye başlayacaklarını açıkladı. PKK'nin çekilme açıklamasına ilişkin katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulunan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder çarpıcı açıklamalarda bulundu.

''ÖZKÖK VE GÜZEL DAĞA ÇIKSIN''

Önder,  Hasan Celal Güzel'in ''Gerekirse, silahımı alıp dağa çıkarım. Sadece üç paralık peşmerge mi bunu yapıyor? Ben niye yapmayayım?'' sözlerine atıfta bulunarak "Duran Kalkan'ın iki tane silahı var, ben gördüm. Birini Ertuğrul Özkök'e birini Hasan Celal Güzel'e versin. Duran Kalkan gelsin yazar olsun. Özkök ve Güzel dağa çıksın'' dedi.

''CANINI KURTARDIĞIMIZ EVLATLAR İÇİN HALAY ÇEKMEYE GİDECEĞİM''

Sırrı Süreyya Önder sözlerini şöyle sürdürdü: ''Bazıları bize ulak diyor. Ben bu sözlerden alınmam. Ben barışın hamalıyım. Barış için son nefesime kadar çalışırım çalışacağım. Bizim heyet olarak görevimiz buraya kadardı. İhtiyaç olursa yine gideriz. Örgüt kademeli ve en kısa sürede Kuzey Irak'a çekilecek. Kan çığlığı atanların Allah belasını versin. İnsan hayatından başka bir pazarlık söz konusu değil. Canını kurtardığımız evlatlar için de bir halay çekmek lazım. Bugün Türk'ü ve Kürdü ile halay çekme, horon tepme zamanıdır. Buradan çıkıp halay çekmeye gideceğim."

Sırrı Süreyya Önder programı  "Xatirê we" diyerek kapattı. (Ensonhaber)

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2013, 03:08
YORUM EKLE