Selvi: Binali Yıldırım cumhurbaşkanı yardımcısı olabilir

Selvi, cumhurbaşkanı yardımcılarının sayısının artacağını söyledi

Selvi: Binali Yıldırım cumhurbaşkanı yardımcısı olabilir

Bazı bakanlıkların ayrılması konusunu yeniden köşesine taşıyan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, cumhurbaşkanı yardımcılarının sayısının da artacağını dile getirdi.

Bakan sayılarında bir artış olmayacağını sadece isim değişiklikleri olabileceğini belirten Selvi, ittifakları zorunlu hale getiren yüzde 50+1’lik sistemin devam edeceğini söyledi.

“Bakan sayısı artıyor mu, yeni partilerde ne oluyor?” başlıkla yazısında “İki ya da üç cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı konuşuluyor” diyen Selvi, “Binali Yıldırım’ın birinci cumhurbaşkanı yardımcısı olarak kabineye gireceği söyleniyor. Yıldırım’ın da tekrar Meclis Başkanı olmak yerine cumhurbaşkanı yardımcılığı formülüne sıcak baktığı ifade ediliyor. Eğer Dışişleri Bakanlığı’yla ilgili bir tasarruf olursa Mevlüt Çavuşoğlu’nun da ikinci cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı konuşuluyor. Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tuttuğu başarılı bakanlardan” ifadelerini kullandı.

Selvi, ihraç talebiyle disipline sevk edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski bakan Ali Babacan cephesinde ise sessiz ve derinden bir çalışma yürütüldüğünü öne sürdü. 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2019, 12:37

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER