Selahattin Demirtaş'tan Muharrem İnce'nin ziyaretine ilişkin mesaj

Muharrem İnce Edirne Cezaevi'nde Demirtaş'ı ziyaret etmişti

Selahattin Demirtaş'tan Muharrem İnce'nin ziyaretine ilişkin mesaj

HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş'ın CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin Edirne Cezaevi'ne yaptığı ziyaret sonrası avukatları aracılığıyla ilettiği mesajı şöyle:

Öncelikle Sayın Muharrem İnce’ye, ziyaretinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Ülkemizde uzun süredir, her alanda yaşanan adaletsizlikler seçim sürecinde de devam ediyor. Sayın İnce’nin bu ziyaretini hem bu adaletsizliklere benim şahsımda dikkat çekilmesi hem de siyasi nezaket açısından önemli ve anlamlı buluyorum.

Ben ve arkadaşlarım, cezaevinde siyasi rehine olarak tutuluyoruz. Ama maalesef ki, dışarısı da yarı açık bir cezaevinden çok farklı değil. OHAL koşulları, tek sesli medya, işten atılma ve tutuklanma tehdidi, devletin bütün imkânlarının tek bir Cumhurbaşkanı adayı için seferber edilmesi, muhaliflerin fişlenmesi gibi adaletsizlikler seçim yarışının eşitlik çerçevesinde yapılmasını imkânsız kılmıştır. Umuyor ve diliyorum ki, bu adaletsiz yarışa rağmen seçimler demokrasinin, özgürlüklerin ve barışın önünü açacaktır.

Yine, seçim kampanyasında adayların ve partilerin kullanacakları yapıcı dil ve üslubun, toplumsal kutuplaşmayı ortadan kaldırmaya önemli katkılar sunacağına inanıyorum.

Sayın İnce’nin bu ziyareti, seçmenlerimize yönelik siyasi bir mesajdan öte siyasi zarafet içeren insani bir dayanışma örneğidir. Bu şekilde, siyasi görüşlerimiz farklı olsa da, karşılıklı saygı çerçevesinde yürüteceğimiz seçim kampanyasının sonunda kazanan kim olursa olsun, her hâlükârda toplumsal uzlaşı ve barış kültürüne katkı sunmuş olacağız. Sayın İnce’nin de bu anlayışla hareket ediyor olmasından ayrıca mutluluk duyduğumu belirtmek isterim.

Halkımız her şeyin en güzelini hak ediyor elbette. Bütün engellere, baskılara ve zorluklara rağmen ezilenlerin onurlu temsiliyeti için ben ve partim HDP, seçim kampanyamızı bu anlayışla yürüteceğiz.
Bu vesileyle kendisine ve diğer adaylara başarılar ve kolaylıklar diliyor, ziyareti ve insani dayanışması nedeniyle Sayın İnce’ye bir kez daha teşekkür ediyorum.

Seçimlerin ülkemiz ve halkımız için hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

09.05.2018
Selahattin Demirtaş

Ayrıca Halkların Demokratik Partisi Basın Bürosu tarafından Demirtaş'ın Edirne Cezaevi'nde çekilen güncel fotoğrafı da paylaşıldı:

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2018, 09:51

YORUM EKLE
YORUMLAR
zahit
zahit - 3 yıl Önce

bu sağduyu açıklamasından dolayı Sn S. Demirtaşa ALLAH yardımcın olsun diyoruz

nimet kardoğan
nimet kardoğan - 3 yıl Önce

SELAHATTİN DEMİRTAŞ;LA HER DAİM BERABERİZ....

S. Akdağcık
S. Akdağcık - 3 yıl Önce

'Doğruluk' her zaman kazanamayabilir. Ancak kazandığı zaman bir daha dönüşü olmaz. Olursa, o toplumdaki sorun büyük demektir.

SIRADAKİ HABER