Selahattin Demirtaş'ın avukatından Selvi'ye tepki

"Demirtaş 5 senedir hangi kulise çıkmış da o sözleri söylemiş?"

Selahattin Demirtaş'ın avukatından Selvi'ye tepki

Sedat Peker'in itiraflarıyla gündeme gelen Hürriyet gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi, 14 Mayıs 2021 tarihli  köşe yazısında, Selahattin Demirtaş’ın beyan ettiği iddia edilen ve tırnak işaretiyle onun ağzından aktarılan “Ortak cumhurbaşkanı adayı ve üç cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. Bize bir cumhurbaşkanı yardımcılığı ve üç bakanlık verilecek. İçişleri, Milli Savunma ve Milli Eğitim’i bize vermezler. Dışişlerini de vermezler ama AB ile ilgili bir bakanlık ya da Kültür Bakanlığı gibi bir bakanlık olabilir”  ifadelerine yer verdi. 

SELVİ, 'KULİS HABER' DİYEREK KENDİNİ SAVUNDU

Demirtaş'ın beyanıymış gibi aktarılan bu yazının ardından HDP yönetimi, Selvi'ye tepki gösterdi. Selvi bugünkü yazısında, gelen tepkiler üzerine, "HDP Genel Merkezi’nden 17 Mayıs Pazartesi günü bir açıklama yapıldı. Buyurgan bir dille Hürriyet’in ve benim yalanımızı düzeltmemiz ve Demirtaş’tan özür dilememiz isteniyor.

Yalan neymiş?

Ben, Demirtaş’ın, HDP’nin hükümette yer alması için yapılan pazarlıkların ipucunu veren değerlendirmesini yansıtmışım. Gazeteciler her zaman demeçleri yazmazlar, kulis haberciliği diye bir şey vardır. Birçok şeyin perde arkasını da kulis haberlerinden okuruz. Kulis haberciliği, gazeteciliğin esasıdır" dedi.

KARAMAN: DEMİRTAŞ  HANGİ KULİSE ÇIKTI? 

Demirtaş'ın avukatı Mahsuni Karaman, Abdulkadir Selvi'nin bu açıklamalarını eleştirerek, "Abdülkadir Selvi! Demirtaş'ın ağzından aktardığın sözlerin yalan olduğu ortaya çıkınca şimdi kalkıp "Kulis bilgisi" diyerek kıvırıyorsun. Sana açıkça soruyorum: Demirtaş 5 senedir hangi kulise çıkmış da o sözleri söylemiş? Ne kulisi! Herkesi aptal mı sanıyorsun?" ifadelerinde bulundu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 3 ay Önce

Dünyada 196 devlet var. Cat,Nijer,hatta iç savaş içinde olan ülkelerde bizim ülkemizde yaşanalar yaşansa,vAllahi ülkede taş üstünde taş kalmaz.
Ama gelin görün ki yalan TALANI,gizliyor,yolsuzluğu örtüyor,doğayı yıkıyor,MAFYA,ÇETE devletin içinde köşeleri tutmuş,biz olmazsak ÇÖKERLER diye biliyor.
BU kadar büyük yalan makinası henüz dünyada ÜRETİLMİŞ değil. Bu kadar büyük yalan tellallarını hiç ülke sokaklarında görmek istemiyor.
Dün RİZE de fragmanını izlediğimiz MERAL AKŞENER için hazır kıta bindirilmiş ölümü ,yıkımı görev sayanların hamlesi,derilerde ki ellerin ülkeyi yıkıma taşıdığını anlatıyor.
Umarım bu yıkım habercilerinin yapmak istediklerini görür bu ülkenin kadim halkları

SIRADAKİ HABER