Polisler, açlık grevi yapan vekillerin karşısında tepsilerle baklava yedi

Nöbet bekleyen polisler açlık grevi yapan vekillerin karşısında tepsilerle tatlı yedi

Polisler, açlık grevi yapan vekillerin karşısında tepsilerle baklava yedi

Nusaybin girişinde HDP'li vekillerin açlık grevi sürüyor. Vekiller dört günün sonunda sadece sıvı gıdalar alıyor. Vekillerin açlık grevi yaptığı noktaya gelen görevli polisler tepsilerle gelen baklavaları yedi.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde 8 kişinin hayatını kaybettiği 9 gündür devam eden yasak sırasında dün, 11 mahalle için 8 saatlik ihtiyaç molası verilmişti. Dün saat 16'dan itibaren yasak yeniden yürürlüğe girdi.

AÇLIK GREVİNE KARŞI BAKLAVA

Bölgeden son gelişmeleri Cumhuriyet’ten Mahmut Oral şöyle bildirdi:

Gece boyunca Nusaybin'in Abdulkadirpaşa ve Fırat mahallelerinden çok yoğun silah ve patlama sesleri duyuldu. Şu saatlerde Nusaybirn girişinde polisin hareketlendiği görülüyor. Çevik Kuvvet polisi kalkanlarla yola dizildi. Bölgede dört de TOMA motoru çalışır halde bekliyor.

Bugün DBP Eş Genel Başkanı Emine Ayna, bir grup partili ile Nusaybin'e gelecekti. Ancak ayna ve beraberindekilerin yolu Mardin Çıkışı'nda İpek yolu üçyol bağlantı noktasında kesildi ve Nusaybin'e bu yolla gelmeleri engellendi.

Bunun üzerine Ayna köy yollarından Nusaybin'e uluşmaya çalışıyor. HDP milletvekilleri ve 300 kadar partili de Nusaybin girişinde bekliyor.

Bu arada Nusaybin girişinde olağan dışı bir durum yaşandı. Nöbet bekleyen polisler açlık grevi yapan vekillerin karşısında tepsilerle tatlı yedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2015, 14:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali kemal
ali kemal - 3 yıl Önce

Bu faşist ırkçı zihniyet yine devletin görünen yüzünde amaç kürt halkını yıldırmak ama bu araç ve amaçları ne yazık ki milliyetçi tepkisel bir kitleyi büyütüyor. Yanı diyeceğim işlemeyen demir işlenmemiş oluyor

Bumin Barbaros
Bumin Barbaros - 3 yıl Önce

ali kemal bey gerci bey demeye dilim yetmez evet biz devletimizi milletimizi vatanımızı seviyoruz eğer ki bu ırçılık oluyorsa kabulumdur. Benim herhangi bir halkla sorunum yok ülkedeki düzeni bozan hersey ayaklar altındadır kendinize gelin artık

Bumin Barbaros
Bumin Barbaros - 3 yıl Önce

Yani anlayacağınız bu ülkede herkes birlikte yaşayabilir bunun sorumluları bizlere kötü gözle bakan fasist diyenlerdir bizim kimseyle sorunumuz yok