Perinçek: FETÖ'cülerin mal varlıklarına el konulamaz

Perinçek, devletin özel mülkiyete el koymasını eleştirdi, hukuka aykırı olduğunu söyledi

Perinçek: FETÖ'cülerin mal varlıklarına el konulamaz

Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, devletin FETÖ ile suçlananların mal varlıklarına el koymasını eleştirdi

Perinçek, “FETÖ ile 50 yıldır mücadele eden bir insan olarak bunu cesaretle söylüyorum, FETÖ’cünün malına el koyamazsın. .Sen ona ‘FETÖ’cünün fabrikası’ diye el koyamazsın. ‘PKK’lının fabrikası’ diye el koyamazsın. Böyle bir hukuk sistemi olmaz” dedi.

Cumhurbaşkanı seçilirse Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı görevden alacağını da söyleyen Perinçek, “Alırım, kesinlikle. Tabii… Hulusi Akar’la artık Türk Silahlı Kuvvetleri’nin işleyişini sağlıklı bir şekilde götüremeyiz” dedi.

Tele1 TV’de Mehmet Ali Güller’in hazırladığı ‘Analiz’ programına katılan Perinçek, şunları söyledi:

“İdama mahkum olan adamın dahi cebinden 25 kuruş çıkarsa, o mirasçılarına verilir. Bir hukukçu olarak şunu söyleyeceğim: FETÖ’cünün de malına el koyamazsın. Böyle bir şey yok. FETÖ ile 50 yıldır mücadele eden bir insan olarak bunu cesaretle söylüyorum. Kimse de bana ‘gık’ diyemez. Özel mülkiyet Anayasa’nın güvencesi altındadır. Siz şimdi adamın fabrikasına yükleniyorsunuz, varsa suçu yargılarsın. Ama fabrika bir suç aleti değil. O fabrika suçla elde edilmiş bir servet değil. O fabrika ekonomik yollardan kazanılmış bir fabrika. Sen ona ‘FETÖ’cünün fabrikası’ diye el koyamazsın. ‘PKK’lının fabrikası’ diye el koyamazsın. Böyle bir hukuk sistemi olmaz. Bunu yaptığınız zaman, bütün iş adamlarında büyük bir korku oluşur. Ve burada büyük bir kaynak transferi de var. Dışarıdan para getirmeye çalışırken, dışarıya muazzam bir kaynak akışı oluyor.”

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 08:48

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER