Netanyahu'dan Erdoğan'a ikinci yanıt: Afrin'de sivilleri katleden biri bize ahlak üzerine vaaz veremez

Erdoğan, İstail'e 'terörist' demişti

Netanyahu'dan Erdoğan'a ikinci yanıt: Afrin'de sivilleri katleden biri bize ahlak üzerine vaaz veremez

İsrail'in Filistinli eylemcileri öldürmesini kınaması sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 'sivilleri bombalamakla' suçlayan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, kendisine ve İsrail'e 'terörist' diyen Erdoğan'a yanıt verdi. Netanyahu, Erdoğan'ı 'Afrin'de sivilleri katletmek ve Kuzey Kıbrıs'ı işgal etmekle' suçladı.

Gazze sınırında geçen cuma gerçekleşen 'Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü'nde' 17 Filistinli'nin İsrailli askerleri tarafından öldürülmesi ve TSK'nın Afrin operasyonu nedeniyle Türkiye ile İsrail arasında yaşanan gerginlik sürüyor.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın İsrail'e yönelik eleştirilerine İsrail Başbakanı Netanyahu Twitter üzerinden ikinci kez cevap verdi.

Netanyahu, "Erdoğan, kendisine yanıt verilmesine alışkın değil. Ama buna alışmaya başlamalı. Kuzey Kıbrıs'ı işgal eden, Kürt topraklarına yayılan ve Afrin'de sivilleri katleden biri bize ahlak ve değerler üzerine vaaz veremez" diye tweet attı.

Kaynak: Sputnik

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 20:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
civan mirza
civan mirza - 3 yıl Önce

elin israil başkanını bize afrine elbaba faydalı şeyler söylüyor diyerek göstermeyin. faydadan çok zarardır. israil başganı bunu diyorsa tekrar düşünmek gerekir, hangi attıkları adım dürüst ve doğru ki.

SIRADAKİ HABER