MHP 'Siyasi Partiler Yasası’na başvurarak HDP'nin kapatılma sürecini başlatacak

Bahçeli, Yargıtay'a 'HDP kapatılsın' çağrısında bulunmuştu.

MHP 'Siyasi Partiler Yasası’na başvurarak HDP'nin kapatılma sürecini başlatacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP kapatılmalı" çağrısında sonra Siyasi Partiler Yasası’na başvurarak HDP'nin kapatılma sürecini başlatılacağı öğrenildi.

Daha önce “HDP kapatılmalı” çağrısında bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, şimdi de Siyasi Partiler Yasası’nın, 100. maddesinin ‘c’ fıkrası uyarınca, “Cumhuriyet Başsavcılığı’na, partinin kapatılması yönünde başvuruda bulunmaya hazırlandığı” belirtiliyor. 

Selda Güneysu'nun Cumhuriyet'te yer alan haberine göre MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, MHP’nin hazırlıklarını tamamladığını ve Bahçeli’nin talimatıyla başvurunun yapılacağını söyledi.

ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU  

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kobani olaylarıyla ilgili iddianamenin mahkemece kabul edilmesinin ardında, Yargıtay'ın harekete geçerek Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) kapatılması için dava açabileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 17:20

YORUM EKLE
YORUMLAR
seçmen
seçmen - 7 ay Önce

akp ve mhp karşısında kim varsa ona oy vereceğiz.başkanlıktada erdoğanın karşısında kim varsa ona oy vereceğiz.kendi adamlarını dikte etmelerini asla kabul etmeyiz.şuan bile istediği gücü elinde tutsunlar millet güvenmiyorsa o koltukta rahat oturamazlar.

Halk
Halk - 7 ay Önce

Faşişt lerde insanlık belenilmez

SIRADAKİ HABER