MHP: CHP, Yenikapı'daki mitinge katılırken demek ki samimiyetsizdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı'ndan CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin 'Saray' açıklamasına tepki

MHP: CHP, Yenikapı'daki mitinge katılırken demek ki samimiyetsizdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin açıklamalarının 'seviyesiz' olduğunu belirten yazılı bir açıklama yaptı.

Yalçın'ın açıklaması şöyle:

“MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin gayet seviyeli ve nazik bir üslupla CHP'nin adli yıl açılış törenine dair tutumunu sorgulayan açıklamasına Selin Sayek Böke'nin verdiği cevap, kontrolsüzce züccaciye dükkanına giren filin ortalığı yıkıp geçmesinden farksız olmuştur.

“Anlaşılan odur ki Türkiye'nin içinden geçtiği badireli günlerde oluşan milli mutabakat ve siyasi konsensüs havası, CHP'nin özürlü bünyesine fevkalade ağır gelmiş ve ana muhalefet partisi çok çabuk reddiyecilik ve inkarcılığa başlamıştır.

“Farklı siyasi tutum ve görüşlere rağmen Türkiye'yi düze çıkarmak için ortak noktalarda birleşilmesinin milli bir yükümlülük olduğu gerçeğinin bütün toplum kesimlerinde teslim edildiği bir zaman diliminde CHP, yine tıynetine ve fikriyatına uygun bir tavır içine girmiştir.

'CHP, YENİKAPI'DAKİ MİTİNGE KATILIRKEN DEMEK Kİ SAMİMİYETSİZDİ'

“CHP, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünün korunması noktasındaki samimiyetsizliğini ve ikiyüzlülüğünü çabuk açık etmiş, milli meseleler söz konusu olunca ittifak eden geniş toplum kesimleriyle bir türlü dokusunun tutmayacağını bir kez daha ispatlamıştır.

“CHP Yenikapı'daki mitinge AKP ve MHP ile yan yana katılırken de demek ki samimiyetsizdi. Madem Devlet Bahçeli Erdoğan rejimine destek veriyordu, CHP'nin MHP ve milletle birlikte Yenikapı'da ne işi vardı?

KONGRELERİNİ KANDİL'DE YAPSINLAR

"Selin Sayek Böke'nin verdiği cevap, kontrolsüzce züccaciye dükkanına giren filin ortalığı yıkıp geçmesinden farksız olmuştur.

"Sayın Bahçeli'ye 'Kongresini Saray'ın bahçesinde yapabilir' diyen arızalı zihniyetlere de kongrelerini Kandil'de yapmak yaraşır. Hatta Karayılan'ları ve Cemil Bayık'ları da onur konuğu olarak davet edebilirler. Böyle olduğu takdirde çok sırıtmayacaktır. Sayın Devlet Bahçeli'yi Erdoğan rejimine destek vermekle suçlayan Baasçı kafayı ana muhalefet partisine yakıştırmakta zorluk çekiyoruz."

CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, adli yıl açılış törenine katılacağını açıklayan MHP Genel Genel Başkanı Devlet Bahçeli için "Bahçeli, Erdoğan rejimine omuz vermeyi tercih etmiş. Bahçeli isterse kendi parti kongresini, Saray'ın bahçesinde yapabilir" demişti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 14:32

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabahattin Akdağcık
Sabahattin Akdağcık - 4 yıl Önce

chp çok fena yakalandı...

SIRADAKİ HABER