Metropoll'ün MHP anketi açıklandı

MHP'de olay yaratacak Metropoll Nisan ayı anketini araştırma şirketinin sahibi Özer Sencar açıkladı

Metropoll'ün MHP anketi açıklandı
Metropoll şirketinin sahibi Özer Sencar Nisan ayında yaptıkları ve henüz yayınlamadıkları MHP anketini açıkladı. Ruşen Çakır'a konuşan Sencar çok iddialı rakamlar verdi.

MERAL AKŞENERLİ MHP'NİN OY ORANI

Anket sonuçları Meral Akşener ile MHP'nin sürpriz başarılar elde edeceğini işaret ediyor. Özer Sencar anketten rakamlar verdi ve şunları söyledi:

"Meral Akşener MHP'nin başına geçerse oy veririz diyenler yüzde 20.9 ve yüzde 24 civarında da kararsız var. Yani bu daha yukarı bile tırmanabilir rakamdır. MHP'deki muhtemel potansiyel oy artışının kaynağı AK Parti, CHP ve pretoste edip sandığa gitmeyen seçmenden kaynaklanıyor. Ben yüzde 21'lik bir oyu hayali görmüyorum. Yüzde 20 net bir şekilde görünüyor. Eğer CHP yeterince başarılı olamaz ve MHP de aksine başarılı olursa ana muhalefet partisi yer değiştirebilir."

DEVLET BAHÇELİ MHP'NİN BAŞINDA KALIRSA

Özer Sencar'ın yaptığı son ankete göre Devlet Bahçeli MHP'nin başında kaldığı taktirde kötü bir sonuç alabilir.

Baskın bir seçim ya da olası bir erken seçimde MHP oylarını yorumlayan Sencar, "Devlet Bahçeli eğer partinin başında kalırsa beklenmedik bir baskın seçimde MHP'nin baraj altında kalma ihtimali çok yüksek" dedi.

MERAL AKŞENER YÜZDE 68, DEVLET BAHÇELİ YÜZDE 16

Metropoll anketinde genel seçmen ile MHP seçmenine partinin başında kimi görmek istersiniz sorusu da yöneltildi. Genel seçmenin yüzde 11'i Devlet Bahçeli ismini verirken yüzde 40'ı Meral Akşener'i istedi.

1 Kasım seçimlerinde MHP'ye oy veren seçmenlerin yüzde 16'sı Devlet Bahçeli derken, yüzde 68 gibi çok yüksek bir bölümü Meral Akşener dedi.

(Kaynak: Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 16:54
YORUM EKLE