Meral Akşener kararını verdi:  Olağanüstü kongrede aday olacak mı?

Akşener, İYİ Parti’nin hafta sonu yaptığı seçimli kurultay çağrısının ardından aldığı 'aday olmama' kararından vazgeçmedi

Meral Akşener kararını verdi:  Olağanüstü kongrede aday olacak mı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 12 Ağustos’ta gerçekleştireceği olağanüstü kongrede aday olmayacağını yineledi.

Kişisel Twitter hesabından bir açıklama yapan Akşener, "Değerli dava arkadaşlarım, kurultayımızda aday olmama konusundaki kararım kesindir" dedi.

Akşener, açıklamasına şöyle devam etti:

"Partimizin yoluna yeni bir yönetim ile devam etmesinin, hem partimizin kurumsallaşma sürecini tamamlayabilmesi, hem de önümüzdeki yerel seçimlerde geleceğinden emin olduğum başarılı sonuçlar için önemli bir ilk adım olduğu kanaatindeyim.

"Kuruluşumuzun daha ilk gününden itibaren karşılaştığımız tüm engellemelere rağmen partimiz Türk siyasetinde önemli bir yer edindi. Bayrağı devralacak arkadaşlarımın partimizi çok daha ileriye taşıyacaklarına güvenim tamdır.

"Tüm arkadaşlarımı partimizin önündeki kurultay sürecine ve partimizin geleceğine yön verecek yeni yönetimini belirlemeye odaklanmaya davet ediyorum. Şimdiden aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 09:03

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
ARAS
ARAS - 2 yıl Önce

İyi Partinin başında kalsın ki değersizleştirelim yaklaşımını gördüğü için kesinlikle kararından vazgeçmeyecektir diye düşünüyorum.

SIRADAKİ HABER