Melda Onur: Komşularımıza ne yaptığımızı fark etmek için sahillerimize daha kaç çocuk bedeni vurmalı

Melda Onur CHP'den Milletvekili aday adaylığını açıkladı

Melda Onur: Komşularımıza ne yaptığımızı fark etmek için sahillerimize daha kaç çocuk bedeni vurmalı

CHP eski milletvekili Melda Onur, aday adaylığı başvurusunda bulundu.

CHP eski milletvekili Melda Onur, 26. Dönem Milletvekili olarak görev yapmak için CHP Genel Merkezi’ne aday adaylığı başvurusunda bulundu. Onur “sokağın vekili olmaya talibim” dedi

Kişisel sitesi üzerinden açıklama yapan Melda Onur, "Komşularımıza ne yaptığımızı fark etmek için sahillerimize daha kaç çocuk bedeni vurmalı?" dedi.

Melda Onur şu ifadeleri kullandı:

Evet, Milletvekili Aday Adayıyım

TBMM'de, 26. Dönem Milletvekili olarak görev yapmak hedefiyle, dün itibarıyla CHP Genel Merkezi'ne aday adaylığı başvuru dosyamı ilettim.

Öncelikle CHP önseçim sürecinde hesapsızca yanımda olan ve samimi destek veren yoldaşlarıma; önseçimlerin ardından, bugüne değin bana destek olan, adıma imza kampanyaları başlatan, gerek sosyal medya üzerinden, gerek email ve telefon yoluyla bana sevgi ve dayanışma mesajlarını gönderen, bu mesajlarını Türkiye'nin 7 bölgesinden aynı yoğunlukla CHP Genel Merkezine ileten tüm dostlara; TV, gazete, haber sitesi, sosyal medya alanlarında hakkımda çok değerli yazılar yazan, sözler söyleyen yazarlara, yorumculara ve medya çalışanlarına; sokakta yürürken, kafede oturuken, tatilde dinlenirken yanıma gelip destek ve sevgi mesajlarını ileten herkese çok teşekkür ederim. Ardımda Türkiye genelinde çok değerli bir kamuoyu desteği olduğunu görmenin sorumluluğuyla yeni dönemde, yarım kaldığını düşündüğüm "yaşam hakları" mücadelemi sürdürmek hedefimle yeniden aday adayı olmakta hiç tereddüt etmedim.

Çevre mücadelesi hedefleyerek çıktığım TBMM yolculuğunda, ülke koşullarının bizleri getirdiği nokta her türlü yaşam hakkının savunulması oldu. Hep birlikte cezaevlerinden, duruşmalara, meydanlardan, yaylalara, derelerden, sokaklara savrulduk.

Kimi hayatlara dokunduk, ama dokunamadığımız çok...

Bilerek çürütülen yargının, çöp davalarla cezaevlerinde çürümeye bırakılanların seslerini elimizden geldiğince duyurmaya çalıştık. Ama Poyraz Ali hala içerde.

Kentlerde yok edilmeye çalışılan yaşam haklarının peşine düştük, Taksim'in ciğerlerini belki kurtardık. Ama İstanbul'un ciğerlerinin kuzeyden başlayarak tahribi sürüyor.

Bazı dereleri, ormanları ve yaşamları kurtardık ama bir çoğu, yaylalarımız, köylerimiz büyük tehlike altında. Samistal hala tehdit altında, Arduçlar'ın ormanları yanıyor.

"Bu kent, bu köy benim, bu yaşam benim" diyerek sokaklara savrulan çocuklarımızı vurdular, hala vuruyorlar. Ailelerine zulmediyor, katillerini bırakıyorlar. Berkin vurulalı kaç çocuk daha vuruldu?

Komşularımıza ne yaptığımızı fark etmek için sahillerimize daha kaç çocuk bedeni vurmalı?

Ülke hergün dünden çok daha ağır koşullar yaşıyor. 8 Haziran günü kurulan bomba düzeneği, 20 Temmuz günü ülkeyi patlattı. Bugün sivil, asker, polis, kadın, erkek, genç, yaşlı, herkes aynı öfkenin hedefinde. Bu öfke yaşadığımız toprakları ve halklarımızı daha fazla yakıp kavurmadan "dur" diyebilmeliyiz.

Daha güçlü "dur" diyebilmek için, önce CHP yönetiminin kararı, ardından vatandaşlarımızın oylarıyla yeniden ve bu kez iktidarda yine "sokağın vekili" olmaya talibim.

Saygı ve sevgilerimle

Melda Onur 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2015, 16:27

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

kötü komsu türkiya

SIRADAKİ HABER